Bruka: Radnički pokraden protiv Crvene Zvezde – i sa 10 igrača „Real“ igrao 1:1

FK „Radnički“ Niš je u večerašnjoj utakmici 3. kola Super lige deklasirao beogradsku „Crvenu Zvezdu“, ali favorizovani beogradski klub je na volšeban način došao do boda u ovoj utakmici.

czv-rdn

Na kraju je rezultat bio 1:1 na stadionu „Rajko Mitić“ ili nekadašnjoj Marakani, iako su fudbaler Lazar Rosić (strelac gola za „Radnički“ u 37. minutu) i predsednik kluba Nišlija, Vidak Perović dobili crvene kartone. Radnički je od 60 minuta igrao sa 10 igrača – i to sjajno. Jeste da su se povukli u odbranu, ali Beograđani nisu mogli da „primirišu“ golmanu Radničkog, Jovanoviću sve dok se i Lakić-Pešić nije povredio (i izašao da mu se ukaže pomoć) te je Zvezda postigla gol na vrlo čudan način dok su Nišlije imale devet igrača na terenu. Strelac je bio Luka Jović.

11805739_424735277735419_1564926690_n
Trenutak kada igrač C.Zvezde udara loptu prema golu, ali nju u mrežu sprovodi Luka Jović koji se nalazi u ofsajdu

Onda se protiv Radničkog u 92 minutu!? sudi penal za Zvezdu koji Jovanović sjajno brani. Onda se utakmica produžava čak sedam minuta!?, ali ni to ne pomaže Crvenoj Zvezdi. Zvezda je dala bledu igru večeras zbog čega je „čašćena“ gromoglasnim zvižducima sa tribina „Uprava napolje“. Milan Rastavac je tako postavio igru da Zvezdaši nisu mogli da razviju igru, a Nišlije su pametnom i stabilnom igrom došli do boda.

Čestitam svojim igračima šta su sve preživeli na ovoj utakmici, ali s obzirom na okolnosti bod je dobar rezultat – prokomentarisao je na kraju utakmice u gospodskom maniru trener Nišlija, Milan Rastavac.

Fudbalski klub Radnički Niš je u prvom poluvremenu bio bolji na današnjoj utakmici 3. kola Jelen Super lige, a svoju igru su u ovom delu krunisali golom Lazara Rosića u 37. minutu. Đuričković je ubacio loptu iz kornera u šesnaesterac, a Rosić je školski uleteo glavom i zatresao gol Crvene Zvezde. Posle toga ostaje nejasno zašto je dobio žuti karton. Za sada je obrazloženje da je na neprimeren način proslavio gol!? On je „zaradio“ i posekotinu koja je brzo sanirana. Tada je „pocrveneo“ i Vidak Petrović. Odmah posle toga golman Aleksandar Jovanović je dobacio Jovanoviću loptu, a ovaj Trifunoviću koji je na inteligentan način pokušao da lobuje golmana C. Zvezde Rajkovića, a koji je vrhovima prstiju skrenuo u korner i sprečio da Radnički povede sa 2:0.

Pre toga se može zabeležiti šut Marjanovića(Radnički) izskosa, ali lopta nije ušla u gol. Crvena Zvezda je u dva, tri navrata šutirala na gol. Kataji i Jović iz Zvezde su zapretili niškom timu, ali ni jedna lopta nije išla u okvir gola. Na početku meča Zvezda je imala inicijativu, ali je Radnički ubrzo igru premestio na sredinu da bi priliku iskoristio u 37. minutu. Radnički je imao peh da se Radoš Bulatović povredio, pa je Milan Rastavac, trener „Radničkog“ uveo Rosića koji je postigao gol.

U drugom poluvremenu „Radnički“ je nastavio sa svojom igrom dok je Crvena Zvezda posle odmora krenula silovito. Incident oko 60. minuta između Rosića i Ibanjeza tako da Nišlija dobija drugi žuti, odnosno crveni karton.Zbog pobune, i predsednik klupa Vidak Perović dobija crveni karton. To je dalo krila Crvenoj Zvezdi gde su dva puta šutirali u gol, ali odličan golman Radničkog, Aleksandar Jovanović spasio je Nišlije sjajnim odbranama. Potom Nikola Ignjatijević šurtira na gol Zvezde, ali van okvira gola. Do 85. minuta su napadi Zvezde bili neubedljivi. Petković iz Zvezde šutira i pogađa fudbalera „Radničkog“ Lakića Pešića. U trenutku dok on izlazi Zvezda postiže gol. O ovoj utakmici će sigurno narednihj dana biti više reči jer beogradski klub kao da je po direktivi trebalo da pobedi, ali to im protiv Nišlija nije uspelo.