Gacik drugi na Prvenstvu Srbije u planinskom ultramaratonu

Proteklog vikenda na planinama oko Prijepolja održan je 3. jadovnički ultramaraton na kome su značajan uspeh postigli i niški ultramaratonci.

Ivona Velimirović osvojila je prvo mesto na trci od 111km u kategoriji žena 45+, dok je Nela Lazarević bila druga kod žena na ekstremnoj stazi od 44km. Nišlija Gacik Saša osvojio je drugo mesto na Prvenstvu Srbije u planinskom ultramaratonu na 111km, a prvo mesto u kategoriji muškaraca 45+. Mlada nada niškog ultramaratona Igor Mitić, bio je osmi kod muškaraca na trci od 66km.

Pored distance na 111km koja je istovremeno bila i trka za državne prvake, ultramaratonci iz 11 zemalja trčali su i na distancama 11km, 22km, 44km i 66km. Pobednik najteže trke je Nenad Živković iz Kruševca, dok je pobednica u ženskoj konkurenciji Meri Mirčeska iz Makedonije.