Gde su Nišlije kao podrška „Radničkom“ protiv „Crvene Zvezde“?

Lider šampionata Srbije Crvena Zvezda „protutnjao“ je danas kroz Niš pobedivši sa 4:0 na stadionu Čair. Het trik je postigao Nišlija Aleksandar Pešić, a mrežu Nišlija je „načeo“ Kanga u 25. minutu.

Izgubljena utakmica za Nišlije jeste problem, ali mnogo veći problem jue „gde je podrška Nišlija sa tribina?“ I na našoj slici se vidi da je zapadna tribina poluprazna kao i južna gde se obično okupljaju Meraklije, navijači Radničkog. Na južnoj tribini je bio samo jedan transparent Nišlija. Uobičajna situacija je da su tribine pune i da se skandira niškom klubu. Danas nije bilo tako.

Nije bilo mnogo dešavanja u prvih 25 minuta, a onda je Zvezda povela golom Gelora Kange. Aleksandar Pešić je pružio veliki napor da stigne jednu tešku loptu, koju je kasnije prosledio do Milića, koji je iz prve poslao loptu u kazneni prostor, a tamo je na pravom mestu bio Kanga, koji je poslao loptu u mrežu sa nekih desetak metara.

I nije imao nameru tu da stane Pešić! Već u 42. minutu je dobio novu šansu da zatrese mrežu, nakon što je odlučio da šutira penal, koji je nad njim skrivo bivši igrač Partizana Aleksandar Subić.

Zvezdin špic je bio hladnokrvan i doneo je na isteku poluvremena ogromnu prednost za Zvezdu.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo dešavanja. Faktički je Zvezda odrađivala prednost, a Radnički je imao povremene pokušaje da dođe makar do utešnog gola.

To im nije u 68. minutu dozvolio Milan Borjan, koji je maestralno odbranio jednu dobru šansu pred golom Zvezde nakon udarca Saše Stojanovića.

U 74. minutu Pešić postiže svoj treći gol na utakmici. Poigravao se pred golom Živkovića nakon što je dobio jednu dobru loptu u prostor, ali je diskutabilno da li je u toj situaciji bio u ofsajd poziciji pre nego što je zatresao mrežu.

RADNIČKI – CRVENA ZVEZDA 0:4
(Kanga 25, Pešić 37, Pešić 42. pen, Pešić 74)

Radnički: Živković, Simunović, Raspopović, Mijailović, Subić, Arsić, Noma, Kovačević (Jovanović 71), Jovanović (Saša Stojanović 63), Sla. Stojanović, Mrkić (Ristić 79)

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Babić, Rodić, Račić, Krstičić (L. Ilić 52), Kanga (Radonjić 85), Adžić (Milijaš 70), Milić, Pešić