Kako je Radnički za tri minuta postigao dva gola protiv Mladosti (video)

Radnički je još jednom pobedio tako što je utakmicu rešio u poslednjih par minuta. Mučili su se igrači Nišlija da probiju bunker Lučanaca, a kada je to pošlo za rukom, postigli su dva prelepa gola. Prvo se u stelce upisao Saša Caki Stojanović, golom u 89. minutu, a u zaustavnom vremenu i miljenik navijača Miloš Petrović svojim prvim golom na Čairu, postavio konačan rezultat – 2:0.

Radnički je od početka meča kontrolisao igru na sredini terena ali je realizacija izostala. Saša Stojanović je imao prvu priliku u 2. minutu, a njegov udarac iz slobodnog udarca odbranio je golman gostiju. Nekoliko minuta kasnije oprobao se i Radivojević ali je takođe bio neprecizan. Obe ekipe pokušavale su prevashodno iz daljine da ugroze gol protivnika, a treba napomenuti da je Radnički ponovo, kao u Milanovcu meč igrao sa trojicom štopera dok je Petrović bio malo istureniji u ravni sa Petrom Krstićem. Mladi vezista je sredinom drugog poluvremena bio izmenjen zbog povrede, a kasnije se ispostavilo da je udarac koji je zadobio u rebro, sa lakšim posledicama i da nije bilo preloma.

Radnicki-Mladost

Drugo poluvreme kao i prvo donelo je igru između dva šesnaesterca, uz sporadičnu pretnju sa obe strane, taman kada su se navijači pomirili sa remijem, remek delo Mrkić-Stojanović u 90. minutu. Mladi fudbaler Nišlija po levoj strani je uspeo da se otrgne Pešiću i pas koji mu je uputio Saša Stojanović ubaci na peterac, gde je iskusni „Caki“ natrčao na loptu i sa pet metara je poslao u gol Mladosti. Samo pet minuta kasnije, utakmicu je rešio Miloš Petrović, Vojnik Radničkog koji je u prvim golom na Čairu postavio konačnih 2:0. Nakon kornera, Arsić je loptu poslao do D. Živkovića, a on je prosledio Petroviću u srce šesnaesterca, iskusni štoper poslao ju je kroz noge Krznariću za veliku radost Nišlija.

A.Ilić, video: South Media