Konstantin se revanširao Vrščanima

kosarkaska-lopta-1-56849

Košarkaši Konstantina prekinuli u seriju od tri vezana poraza i savladali u Vršcu istoimeni tim posle produžetka 98 : 97. Posle 40 minuta igre zanimljivog meča 21. Kola KLS rezultat je bio 84 : 84. Domaći tim je bolje ušao u meč i u prvom poluvremenu u nekoliko navrata imao dvocifrenu prednost, najveću u 13. minutu 33 : 18. Posle dva neuspela pokušaja u finišu druge i treće četvrtine, Nišlije su u finišu meča uspele da sustignu domaće i odvedu meč u produžetak. U dodatnih pet minuta gosti su stalno imali prednost, koju su uspeli da sačuvaju. Niški tim su do pobede predvodili Tasic sa 23 poena, uz fantastičan procenat šuta iz igre od 80%, te Đorđević sa 20 poena. U ekipi Vršca bolji od ostalih bili su Novak sa 21 i Milošević sa 20 poena. Prvenstvo se nastavlja već u sredu, kada će u hali Čair gostovati ekipa Tamiša.