Na današnji dan: Radnički se plasirao u polufinale Kup Uefa (video)

Na današnji dan, 17. marta 1982. niški Radnički je nakon poraza od 2:0 na gostovanju Dandiju, na svom Čairu pobedio 3:0 i plasirao se u polufinale Kupa Uefa, a detalji s utakmice se mogu videti na stranici Istorija FK Radnički koja je podsetila javnost na ovaj događaj.

Junak meča Aleksandar Panajovotić je u drugom poluvremenu ušao u igru i sa dva gola, prvi put u 51. minutu, a potom i dvadeset minuta kasnije, poveo niški tim ka veličanstvenom podvigu.

Konačan rezultat 3:0, postavio je Bransilav Đorđević iz penala u 85. minutu.

Radnički: Milenković, Gavrilović, Obradović, Bojović, Vojinović, Drizić, Stojiljković, (Radosavljević), Đorđević, Radisavljević (Panajotović) Nikolić S, Beganović.

Dandi J: Mek Alpin, Holt, Stark, Gof, Hagerti, Neri, Banon (Smit), Filips, Kirkvud, Starok, Dods.

Pripremio: Ivica Gacik