Partizan pobedio Radnički 3:1

Na Partizanovom stadionu u Beogradu, odigrana je utakmica 10. kola Super lige, između Partizana i Radničkog, koja je završena rezultatom 3:1 u korist domaćina i aktuelnog šampiona.Radnički je do desetog kola stigao sa samo jednim porazom, pet pobeda i tri nerešena rezultata.

arhivska slika sa „Čaira“

Prvi minuti igre su u ovom meču tekli dosta sporo, Radnički je uspevao da loptu u većem delu prvog poluvremena drži u svom posedu i Partizan drži daleko od svog gola. U 15. minutu igre prvi žuti karton na utakmici dobio je igrač Partizana Leandro Tavamba nakon što je Nikolu Raspopovića prilikom intervencije udario u lice. Partizanovi igrači su se budili s vremena na vreme pa su ozbiljnije prilike za gol imali Solomon i Tošić. U 32.minutu igre Partizan dovodi svoj tim u vođstvo od 1:0,golom Zorana Tošića. Sjajnu šansu u 45 minutu igre na strani Nišlija imao je Milan Pavkov nakon kornera, ali je rezultat ostao neporomenjen jer je lopta proletela pokraj leve strane gola Partizana. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Marko Janković postiže i drugi gol za Partizan, posle centaršuta Nemanje Miletića.

Drugo poluvreme je započeto izmenom na strani Radničkog i umesto Nikole Aksentijevića je u igru ušao Saša Stojanović. Žuti karton, prvi za fudbalere Radničkog, na ovom meču dobija Noma Riota, nakon koga Zoran Tošić izvodi prekid za Partizan ali bez gol završnice. U 59. minutu igre Milan Pavkov smanjuje rezultat na 2:1 i vraća Radnički u igru, nakon vođstva Partizana sa dva gola razlike u prvom poluvremenu. Ognjen Ožegović koji je u igru ušao nakon izmene Teofilusa Solomona, postiže treći gol za Partizan u 71. minutu igre. Drugo poluvreme igre su obeležile dobre šanse koje su fudbaleri Radničkog imali ali ih nisu iskoristili.

Startnih jedanaest po izboru šefa stručnog štaba Radničkog, Ivana Jevića, bili su: Mladen Živković, Marko Mrkić, Nikola Aksentijević, Nikola Raspopović, Nikola Kovačević, Aleksandar Subić, Aleksandar Jovanović, Milan Pavkov, Noma Riota i Ivan Miladinović. Na klupi su od starta meča sedeli: Milorad Kojić, Andrija Mijailović, Saša Stojanović, Miloš Petrović, Dušan Živković, Vladimir Simunović i Nikola Stanković.