Pobeda za Evropu!

FOTO; Vanja Keser

Rukometašice Naise sve su bliže novom izlasku u Evropu.

One su u derbi meču 14. kola Super lige savladale u Nišu direktnog konkurenta ekipu Knjaza Miloša rezultatom 31 : 30.

U prvom poluvremenu vladala je rezultaska klackalica, dosta se grešilo, a u takvom odnosu snaga gošće su na odmor otišle sa golom prednosti 14 : 13.

Aranđelovčanke su bolje ušle u nastavak, u jednom trenutku imale su i četiri gola prednosti, ali sledi serija i preokret Naise, koja je 10 minuta pre kraja imala tri gola viška.

Međutim, gošće su pripretile u finišu, imale i poslednji napad za izjednčenje, ali ga na sreću navijača niškog kluba nisu iskoristile.

U domaćem timu najefikasniji su bili bekovi –  Ćubela je postigla 10, Gorilska 7, a Lapajne 6 golova. Kod gošći bolja od ostalih je bila Ranković sa 9 golova. Nakon ovog meča ekipe su zamenile plasman na tabeli – Naisa je sada četvrta, a Knjaz Miloš peti.