Radnički bolji od Bačke 1:0 (VIDEO)

Odlika dobrih timova je da pobeđuju i kada ne blistaju na terenu. Upravo takav je danas bio Radnički. Bačka se nije obrukala, bila je dostojan rival, ali se na kraju orilo „kec u Nišu“ . Prvi gol u dresu niškog tima delo je  Apostolovića. Utakmica 12. kola Radnički – OFK Bačka završen je rezultatom 1:0.

Bačka i dalje ne zna za pobedu na gostovanju, ali daleko od toga da su novajlije ostavile loš utisak u Nišu. Bili su ravnopravan rival favorizovanom Radničkom, koji je imao nekoliko izglednih prilika, ali ih nije kapitalizovao sve do kraja meča.

Nekoliko šansi na samom početku meča viđeno je na obe strane, najizgledniju za Radnički videli smo u 12. minutu, tada je nakon greške golmana Bačke Stepandića, Pavkov bio u prilici da donese vođstvo Radničkom, a njegov šut sa gol linije je skinuo Luka Luković.

Luković se našao u stopostotnoj prilici za Bačku 17 minuta kasnije, nakon asistencije sa desne strane, njegov udarac sa peterca je završio tik iznad prečke Bajića. Nakon prve deonice mreže su mirovale.

Drugo poluvreme Radnički je otvorio pokušajima da iz odbrane stvori višak na sredini terena, a zatvorena igra gostiju nije davala mnogo prostora za to. U organizaciji igre itekako se osetio nedostatak Lazara Arsića, koji je zbog kartona pauzirao na ovom meču. Kada se činilo da će Radnički ispustiti važne bodove, igrač koji je ušao sa klupe, Andreja Apostolović postigao je svoj prvenac i doneo novi „kec u Nišu“.

Nakon auta, kapiten Jovanović poslao je loptu Nikoli Mitroviću, mladi vezista je prosledio do Mrkića, koji nije uspeo najbolje da je prihvati, a na odbitak je natrčao Apostolović, koji je svojim prvim golom u Radničkom doneo važna tri boda Nišlijama.

RADNIČKI – BAČKA 1:0 (0:0)
Stadion: Čair, Niš
Sudija: Majo Vujović (Novi Sad)
Žuti kartoni: Stanković, Bulatović (Radnički), Bjeloš, Josimov (Bačka)

Radnički: Vladimir Bajić, Radoš Bulatović, Aleksandar Ignjatović, Miloš Radivojević, Nikola Stanković, Aleksa Jovanović (od 64. Nikola Mitrović), Nikola Stanković, Saša Stojanović, Marko Mrkić, Dušan Živković (od 85. Nemanja Kartal), Milan Pavkov (od 64. Andreja Apostolović)

Bačka: Miloš Stepandić, Ivan Rogač (od 85. Nikola Mojsilović), Igor Đurić, Miloš Josimov, Stefan Nikolić, Nemanja Ilić, Zoran Švonja, Veseljko Trivunović (od 62. Zoran Milovac), Marko Zečević (od 75. Mladen Galić), Luka Luković, Miroslav Bjeloš