Radnički deklasirao Rad 3:0 – evrogol Lazara Arsića (video)

Fudbaleri Radničkog slavili su u 3. kolu Superlige Srbije protiv ekipe Rada. Nišlije koje važe za najmlađi tim u ligi sa prosekom od 23,3 godina slavile su protiv građevinara sa 3:0, golove su postigli Mrkić u 16. i 83. minutu i Arsić u 22. minutu.

Već u petom minutu preko Saše Stojanovića je zapretio Radnički a udarac sjajnog veziste zaustavio je golman Filipović. Nekoliko minuta kasnije nakon centaršuta po levoj strani Ivica Jovanović imao je priliku da sa pet metara savlada Konovalova, a to mu nije pošlo za rukom, šutirao je pokraj gola. Već u 16. minutu kaznio je Radnički promašaj građevinara. Hirurški precizan pas Saše Stojanovića pronalazi Mrkića a ovaj iskosa sa petnaestak metara pogađa desni ugao golmana Rada, za prednost od 1:0 domaćih.

Samo 6. minuta kasnije Lazar Arsić postigao je neverovatan pogodak koji će se definitivno prepričavati u periodu koji sledi. Uzeo je Beograđanin loptu na trideset metara od gola Rada, prišao na dvadesetak, raspalio svom snagom, a njegov projektil završio je iza leđa nemoćnog Filipovića.

gol1
Nemoćni filopović gleda loptu koja izlazi iz gola posle šuta Lazara Arsića

Radnički je u završnici poluvremena svesno prepustio inicijativu gostima. Oni su preko Veselinovića prvo zapretili. Rad je imao priliku u 34. minutu, a udarac iskusnog napadača gostiju okrznuo je prečku sa spoljne strane. Potom je u 42. minutu iz slobodnjaka Stanojević probao da postigne gol, a Konovalov je bio odlično postavljen.

Potom je nakon kornera u 56. minutu Rad preko Nišlije Ivice Jovanovića imao priliku da zapreti. Napadač tima sa Banjice pokušao je atraktivnim makazicama da matira Konovalova, pogodio je spoljni deo stative. A nekoliko trenutaka kasnije nakon duplog pasa sa Stanojevićem Mladenović je raspalio iz daljine, a Konovalov odlično reagovao.

U 83. minutu Saša Stojanović je pokazao da ima oči i na leđima, poslao je pas iz okreta, odlični Mrkić primio je loptu u liniji sa odbranom, ušao u šesnaesterac i postavio konačnih 3:0. Mrkić je ovim golom nakon tri kola postao najbolji strelac lige sa 3 postignuta gola.
Rastavac: Pobeda za podstrek!

– Vrlo značajna pobeda, jer smo nastavili niz dobrih rezultata na našem terenu još iz prošle sezone. Ova tri boda su i veliki podstrek za nastavak sezone, jer nam omogućuju da bez većeg pritiska dočekujemo naredne izazove. Imali smo i sreće, jer Rad nije uspeo da iskoristi neke svoje šanse. Zadovoljan sam zalaganjem i borbenošću igrača raduje me što možemo još da napredujemo-rekao je trener Nišlija Milan Rastavac.

RADNIČKI – RAD 3:0 (2:0)

Stadion: Čair, Niš
Sudija: Milorad Mažić (Vrbas)
Žuti kartoni: Đenić, Ljubinković, Obradović, Stanojević (Rad)

Radnički: Ivan Konovalov, Radoš Bulatović, Miloš Petrović, Aleksandar Jovanović, Nikola Stanković, Pavle Popara (od 54. Petar Krstić), Lazar Arsić, Saša Stojanović, Andreja Apostolović (od 62. Aleksa Jovanović), Marko Mrkić, Milan Pavkov (od 86. Dušan Živković)

Rad: Nenad Filipović, Miloš Obradović (od 67. Nikola Drinčić), Zoran Ljubinković, Aleksandar Lutovac, Dejan Đenić, Ivica Jovanović (od 59. Bogdan Mladenović), Nikola Maraš, Petar Jovanović, Stevan Bates, Borko Veselinović (od 84. Milorad Dabić), Marko Stanojević.