Radnički demolirao Voždovac na „Čairu“ – 3:0

Fudbalski klub Radnički Niš pobedio je Voždovac večeras sa 3:0 na stadionu Čair pred oko 1000 gledalaca. Strelci za Radnički bili Stanisavljević (1. minut), Babić (19. minut) i Pavkov (36. minut).

Radnički se teoretski s ovim rezultatom približio plasmanu u Evropu jer je trenutno četvrti, iza Spartaka koji ima tri boda više. Iza Nišlija je Voždovac sa bodom manje, a plej of sadrži još tri kola.

Nije se takoreći pošlo od centra kada je Stanisavljević u prvom minutu, posle 30 ili 40 sekundi po početku meča, šutnuo loptu sa 16 metara na protivnički gol, a koja je završila u mreži.

Radnički je nastavio u napadačkom stilu. Došao je 19. minut kada je loptu uzeo Babić i sa 30 metara iz slobodnog udarca smestio je u gol za 2:0.

Drugi strelac Super lige, Milan Pavkov je u 36. minutu iskoristio gužvu pred golom Voždovčana i postigao sa peterca konačan rezultat 3:0.

Sledeća utakmica se takođe igra na Čairu protiv Vojvodine. Ova utakmica će biti upamćena po tome da je Japanac Noma nosio kapetansku traku petnaestak minuta, a potom je lidersku tkaninu preuzeo golman Živković jer je Noma zamenjen.