Radnički dobio Zemun 2:0

Dva pogotka Siniše Babića u razmaku od svega 14 minuta bila su dovoljna Radničkom da nastavi niz bez poraza, pošto je u 12. kolu Superlige sa 2:0 savladao Zemun. Niški fudbaleri sada su sakupili 27 bodova i nalaze se na drugoj poziciji najjačeg domaćeg prvenstva.

Brojnim kornerima i obitavanjem u kaznenom prostoru rivala Radnički je otpočeo ovaj meč. Ipak, gosti su im stalno oduzimali lopte, pa pravih prilika za postizanje gola gotovo da i nije bilo u tom periodu. Taman što su gosti počeli da uzvraćaju napade i stvorili par šansi za postizanje pogotka, Nišlije su uspele da povedu.

Nakon ispuštene dve prilike za postizanje gola, Siniša Babić iskoristio je svoju u 28. minutu. Gužva se stvorila u šesnaestercu Zemuna, Babić se smestio pred sam gol rivala, a Nikola Drinčić ga tu pronašao i asistirao mu za 1:0.

Svega 14 minuta bilo je potrebno Novosađaninu da duplira prednost svog tima, a ovog puta “pucao” je sa veće udaljenosti. Saša Stojanović dodao mu je loptu a ovaj je sa dvadesetak metara poslao pravo u gol.

I Lazar Ranđelović je 2 minuta kasnije mogao da se upiše u strelce, ali je njegov projektil pogodio prečku.

Oštri startovi obeležili su početak drugog dela utakmice, više nego igra. Lekari su više puta ulazili na teren, što je izazvalo burnu reakciju na tribinama „Čaira“, a tek tokom poslednjih petnaestak minuta obe ekipe su počele konkretnije da napadaju.

Jednu od najboljih prilika imao je gostujući tim, pošto je Miljan Vukadinović sam krenuo u napad, kod gola su ga sustigli rivali, on uspeo da prosledi loptu Milošu Tošeskom, ali je ovaj šutirao pored gola. Tako je ovaj meč i završen sa 2:0, postavljenih još u prvom poluvremenu.

Radnički sada ima 27 bodova i vratio se na drugu poziciju. U sledećem kolu Superlige, koje se igra narednog vikenda, niški sastav gostovaće desetoplasiranom Radu u Beogradu.

Stadion: Čair, publika: 1.000 gledalaca, Glavni sudija: Bojan Nikolić

Strelci: 1:0, 2:0 Babić (28, 42. minut),

Radnički: Ristić, Todorovski, Pankov, Bondarenko, Stanković, Crnomarković, Stojanović (od 67. minuta Noma), Ranđelović (od 84. minuta Stanisavljević), Drinčić, Babić (od 72. minuta Mrkić), Haskić

Zemun: Milošević, Luković, Cvetković, Trajković, Živković (od 41. minuta Bošnjak), Savić, Milutinović, Stojković (od 83. minuta Toševski), Vukadinović, Mrkaić, Somaeb (od 70. minuta Podunavac)