Radnički i Crvena Zvezda podelili bodove na Čairu 2:2

Radnički i Crvena Zvezda su podelili bodove u Nišu u derbiju 17. kolu gde su danas odigrali 2:2. Situacija na tabeli se ije promenila. Zvezda je prva, Radnički drugi.

Radnički i Crvena Zvezda su odigrali izuzetno težak meč na niškom „Čairu“. Iako su Beograđani bili bez nekih ustaljenih prvotimaca, borba tokom svih 90. minuta nije jenjavala s jedne i druge strane. Tenzija „suparničkih“ timova kulminoirala je pri kraju meča kada je Babić iz Crvene Zvezde dobio žuti karton jer se verbalno supriotstavio sudiji i mladom Ranđeloviću iz Radničkog. Zvezdaši su se žalili na suđenje.

Prvo je Krstajić postigao gol 6.. minutu za Crvenu Zvezdu jednim lobom golmana Ristića. Mnoge Meraklije su tada mislile da je „brod potonuo“, ali u rekordnom roku Haskić je u 15. minutu odlično reagovao na odbijenu loptu i ubacio u gol iza golmana Borjana. Nakon desetak minuta, u 26. minutu mladi Ranđelović je pobegao Hajdinu i kako je bio sam ispred Zvezdinog golmana, samo je pored njega plasirao loptu u gol.

Boljka koja decenijama muči Radnički, da se posle povoljnog rezultata povuče, a nakon toga uvek primi gol, nije izostala ni sada.

U drugom poluvremenu Nišlije su se povukle u odbranu i pokušavale iz kontranapada da postignu gol, ali je na jednu dodatu loptu Milića, crnoputi Ben samo sproveo lotu ispod Ristića.

Tada se i Radnički „probudio“, a ovaj tim je imao više šansi da postigne gol za toliko željenih 3:2, ali rezultat je ostao nerešen. U šezdesetim minutima, Haskić je pogodio stativu sa jednog metra razdaljine, a Drinčićev šut iskosa, nakon slobodnog udarca, odbranio je Borjan.

Treneri (ne)zadovoljni

Trener Zvezde Milojević, očigledno ljut na kraju meča čestitao je Nišlijama dok su njegovog kolegu Lalatovića igrači podigli na ruke.

Teško je igrati protiv Zvezde. Primili smon jedan naivan gol, ali sam i pored toga izuzetno zadovoljan utakmicom. Osrtajem u Radničkom do decembra, a onda ćemo videti – rekao je Lalatović na kraju meča.

SASTAVI:

RADNIČKI (4-2-3-1): Ristić – Todorovski, Crnomarković, Pankov, Stanković – Bondarenko, Drinčić – Grbić, Stanisavljević, Ranđelović– Haskić.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Gobelljić, Degenek, Babić, Rodić – Hajdin, Krstičić – Srnić, Ben, Simić – Stojiljković.