Radnički igrao s Vojvodinom 1:1 u Novom Sadu

Fudbaleri Radničkog osvojili su bod na teškom gostovanju u Novom Sadu, pošto su odigrali 1:1 sa Vojvodinom u utakmici 14. kola Superlige Srbije. Niški tim ostao je 6. na tabeli lige.

Vojvodina je u prvom poluvremenu u potpunosti nadigrala Nišlije i prosto je neverovatno kako nije uspela da postigne pogodak.

Najbolju priliku domaćin je imao posle samo  19 sekundi igre. Loptu je po polasku sa centra primio Subotić, lako je došao do 20 metara od gola, šutirao silovito, a saveznik Radničkog bila je stativa.

U petom minutu golmanu Krznariću zapretio je Kojašević, čiji je udarac sa 17 metara otišao preko gola, da bi tri minuta kasnije Vojvodina stvorila novu stopostotnu šansu. Kojašević je sa leve strane poslao loptu u kazneni prostor i lako pronašao Mihajlovića, kojeg su defanzivci Radničkog nedopustivo ostavili samog, a njegov udarac sa 11 metara sjajno je odbranio golman Krznarić.

Odbrana niškog kluba delovala je konfuzno, domaći sastav je nastavio da je pritiska, a nova opasnost viđena je u 17. minutu. Mesarović je lako prošao po desnoj strani, ušao šesnaesterac, a lopta je nakon njegovog šuta sa 14 metara otišla zamalo pored gola.

Odlični čuvar mreže Krznarić, koji je u ovom meču debitovao za Radnički, istakao se i u 27. minutu, kada je ukrotio „projektil“ Vukasovića sa 25 metara.

Subotić je deset minuta kasnije promešao odbranu niškog tima po levom boku, poslao oštru loptu na drugu stativu, a Mihajloviću je nedostajalo nekoliko centimetara da je sprovede u mrežu.

Sastav Milana Đuričića je počeo da igra fudbal tek u drugom poluvremenu, a posle prvog šuta u okvir gola imao je i prvu priliku na meču. Pavkov je u 55. minutu silovito tukao sa desetak metara, a sjajnom intervencijom istakao se golman Vojvodine Rockov.

Domaći su u 62. minutu izveli munjevitu akciju u kaznenom prostoru Nišlija, kombinovali su Antić i Subotić, a ovaj drugi je iz povoljne pozicije poslao loptu preko gola.

Samo 60 sekundi kasnije Arsić je umalo doveo Radnički u vođstvo. Odlični vezista je u svom stilu strahovito tukao iz slobodnog udarca sa preko 30 metara, a Rockov je krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

Ono što nisu uradili u prvom delu igre, fudbaleri Vojvodine su učinili u 70. minutu. Mesarović je sa 20 metara od gola proigrao Subotića u šesnaestercu Radničkog, ovaj je iz prve vratio loptu nazad do Jovančića, koji ju je preciznim udarcem sa 18 metara poslao u donji levi ugao, iza nemoćnog Krznarića, za 1:0.

„Real sa Nišave“ u tim trenucima nije klonuo, momentalno je krenuo po izjednačenje i do njega stigao posle 120 sekundi. Sudija Srđan Obradović dosudio je slobodan udarac za Nišlije na 17 metara od gola, a ovakvu šansu spremno je dočekao najbolji strelac Superlige Milan Pavkov, koji je prosto zakucao loptu u mrežu i postigao svoj deveti gol u prvenstvu, za 1:1.

Do kraja meča su i jedni i drugi imali po jednu priliku da osvoje sva tri boda. Arsićev pokušaj u 83. minutu zaustavio je Rockov, a drop-kik Mihajlovića u 86. minutu otišao je tik pored leve stative.

Radnički sada ima 23 boda, a Vojvodina je sakupila četiri više.

Novi Sad, 20. oktobra-stadion Karađorđe. Gledalaca: 1.500. Sudija: Srđan Obradović (Jagodina). Strelci: 1:0 Jovančić 70.- 1:1 Pavkov 72. Žuti kartoni: Kojašević (Vojvodina), Jovanović, Tomić, Pavkov (Radnički).

VOJVODINA: Rockov , Lakićević, Saničanin, Veselinović , Antić, Jovančić, Vukasović  (od 75. Avramovski), Mihajlović (od 90. Jovanović), Kojašević , Subotić  (od 82. Nešković), Mesarović .

RADNIČKI: Krznarić, Aksentijević  (od 66. Tomić ), Raspopović, Simunović, Subić, Kovačević, Arsić, Jovanović, Mrkić  (od 79. Saša Stojanović), Slaviša Stojanović (od 84. Noma), Pavkov.

REČ TRENERA

Vladimir Buač, Vojvodina:

Meč smo otvorili kako treba i u svakom momentu smo imali kreativne igrače, sposobne da naprave opasnu situaciju po gol Radničkog. Mislim da smo do 30. minuta uputili 11 udaraca ka golu, od čega su četiri išla u okvir, iako smo znali da Radnički ima iskusnog golmana koji će nam biti prepreka. Nismo imali sreće da postignemo gol u periodu naše dominacije, a morali smo da rešimo meč već u prvom delu. U nastavku smo se umorili, oni su počeli da igraju i ostali smo bez dva boda.

Milan Đuričić, Radnički:

Oni su bili puno bolji u prvom poluvremenu, a mi u drugom, tako da sam zadovoljan konačnim ishodom. Izgubili smo kontrolu na početku meča, dozvolili smo im da se razmahnu i dugo nam je trebalo da povežemo konce. U nastavku smo se razigrali, pokazali da imamo kvalitet, a posebno mi je drago što je Pavkov nastavio sa serijom golova.