Radnički ispao iz kupa porazom od BSK Borče

Fudbaleri BSK Borče napravili su pravo iznenađenje, oni su u utakmici 1/16 finala Kupa Srbije savladali na svom terenu Radnički iz Niša rezultatom 1:0. U utakmici u kojoj su domaći potpuno zasluženo slavili, jedini gol postigao je Cvetković, a Radnički je meč završio sa igračem manje.

bsk-radnicki

U prvom poluvremenu nije viđeno mnogo šansi. Za ekipu Radničkog u nekoliko navrata zapretio je Lazar Arsić, a njegovi udarci završili su pored gola Bogdanovića. Nesigurna igra u prvom poluvremenu mogla je da dovede do kazne, lopte sa sredine terena ka odbrani u nekoliko navrata presekli su vezisti BSK Borče i dolazili u priliku da ugroze gol Bajića, a tada je do izraza došla odbrana Radničkog, koja je bila na visini zadatka. U prvom poluvremenu bleda partija na obe strane, a mreže su mirovale nakon prvih 45. minuta.

Dosta sadržajnije drugo poluvreme pritiskom na gol otvorili su gostujući igrači, a ulaskom Apostolovića i Stojanovića pokušavali su da na sredini terena nateraju domaće igrače na grešku.
BSK je imao priliku da kazni Nišlije koji su odlučili da visokim presingom pokušaju da dođu do prednosti, Žerađanin je uzeo loptu Bulatoviću u 65. minutu, ušao u šesnaesterac, a njegov udarac sa ivice šesnaesterca izbacio je sa gol linije već savladanog Bajića, Aleksandar Ignjatović. Domaći tim je i u nastavku imao pritisak, pa je u 69. minutu preko Stefana D. Tripkovića mogao do gola. On je nakon centaršuta po desnoj strani raspalio glavom po lopti, a njegov udarac sa peterca otišao je preko gola.

Domaći igrači dolaze do prednosti igrača više, u 75. minutu, zbog namernog igranja rukom na sredini terena i drugog žutog kartona Radnički je ostao sa igračem manje. Stanković je u nameri da spreči kontru BSK-a igrao rukom na sredini terena, a taj detalj nije promakao sudiji Piperu koji ga je poslao u svlačionicu.

Četiri minuta kasnije, igrači BSK-a iskoristili su prednost igrača više, nakon kornera po desnoj strani, u šesnaestercu Nišlija najbolje se snašao Cvetković koji je glavom doneo prednost domaćoj ekipi i ujedno postavio konačan rezultat.

Sudija: Petar Piper (Čačak);
Stadion: BSK – Borča;
Gledalaca: 100;

BSK Borča: Bogdanović, Iličić, Grbić, Cvetković, Marinković, Plavšić, Tripković S, Kiković, Tripković D, Žerađanin, Dabić.;
Radnički Niš: Bajić, Jovanović, Bulatović, Ignjatović, Stanković, Stanojević, Arsić, Mrkić (Apostolović 53’), Mitrović (Stojanović 59’), Živković (Radivojević 80’) , Pavkov.