Radnički izgubio od subotičkog Spartaka 4:2

Ekipa Radničkog je sinoć igrala protiv ekipe Spartak-Ždrepčeva krv na gradskom stadionu u Subotici, a utakmica je završena rezultatom 4:2 za domaćina.

Iako su Nišlije dobro započele utakmicu golom Milana Pavkova iz kaznenog udarca (4′), koji je svoj golgeterski niz nastavio i na ovom susretu, pred kraj poluvremena došlo je do izjednačenja rezultata golom Đorđa Ivanovića (39′). Ubzo nakon izjednačenja ekipa Spartaka svoj tim dovodi u vođsvo golom Aleksandra Radovanovića u 41′. U prvom poluvremenu ekipa Radičkog je igrala relativno dobro, držeći loptu u svom posedu, ali ne i dovoljno dobro da zadrži vođstvo.

U drugom poluvremenu, samo dva minuta nakon početka, ekipa Spartaka postiže i treći gol, čiji je strelac bio Aranđel Stojković (47′). Kako je drugo poluvreme odmicalo fudbaleri Radničkog su bili sve dekoncentrisaniji što su domaći iskoristili i drugim golom Aleksandra Rdovanovića svoju ekipu doveli u vođstvo od 4:1 (82′). Pri samom kraju drugog poluvremena, golgeter Radničkog Milan Pavkov postiže drugi gol u ovoj utakmici i smanjuje vođstvo Spartaka na 4:2 (87′).

Po izboru šefa stručnog štaba Radničkog Ivana Jevića, startnu ekipu večeras su činili: Mladen Živković, Marko Tomić, Saša Stojanović, Lazar Arsić, Miloš Petrović, Nikola Raspopović, Aleksandar Jovanović, Milan Pavkov, Nikola Stanković, Ivan Miladinović i Anid Travančić. Na klupi su se na startu utakmice sedeli: Nemanja Krznarić, Andrija Mijailović, Nikola Stevanović, Marko Mrkić, Nikola Aksentijević, Aleksandar Subić i Noma Riota.

Prvih jedanaest u ekipi Spartak-Ždrepčeva krv, po izboru Aleksandra Veselinovića bili su: Miloš Ostojić, Noboru Shimura, Branimir Jočić, Dejan Kerkez, Nemanja Nikolić, Đorđe Ivanović, Stefan Hajdin, Mile Savković, Bojan Čečarić, Aranđel Stojković i Aleksandar Radovanović.