Radnički na Bačku stavio tačku (1:2)

Nišlije su postale „nezvani“ i nerado viđeni gosti. Radnički je trijumfalno prošao i kroz Bačku ostvarivši treću uzastopnu pobedu na gostovanjima. Ovog proleća Nišlije su se radovale u Kruševcu i Surdulici, a evo sada su i na Bačku stavile tačku. U 27. kolu domaćeg fudbalskog šampionata: Bačka – Radnički 1:2.

Nekoliko promena izvršio je trener Milan Rastavac u odnosu na meč sa Novim Pazarom, a najveće iznenađenje bila je promena na golu. Bajića je, na mestu prvog čuvara mreže, zamenio Zogović, Tomić se vratio na poziciju zadnjeg veznog, Stanković je zaigrao u štoperskom tandemu sa Perendijom, a Noma se vratio na svoju poziciju krilnog napadača. I Nišlije su od prvog minuta jurnule ka golu svog dojučerašnjeg klupskog druga Ivana Konovalova.

Već u 13. minutu visoki presing niškog tima se isplatio. Saša Stojanović je oduzeo loptu na sredini terena, a onda poslao idealnu loptu Kojiću, koji je u pravom momentu utrčao u šesnaesterac i savladao ruskog golmana za vođstvo gostiju – 0:1.

Vodeći gol pomalo je zadovoljio Nišlije koje su od tog trenutka izgubile onu „glad“ ispoljenu na početku meča. Sa druge strane, domaći tim je podigao agresiju na svakom delu terena, često su fudbaleri bačke protestvovali kod sudije Nikolića, koji je već na startu opomenuo Balabanovića i Trivunovića zbog preteranih protesta, a ovog drugog to je skupo koštalo u 45. minutu, jer je u jednoj situaciji u šesnaestercu Radničkog simulirao penal, pa mu je arbitar pokazao drugu opomenu i put u svlačionicu. Pre toga, Varga je imao izglednu priliku za izjednačenje, ali su Nišlije imale i malo sreće u ovoj situaciji. Tek, na poluvremenu Radnički je imao veliki kapital: vođstvo i igrača više.

No, već posle četiri minuta u drugom poluvremenu Bačka je izjednačila. Lepo su domaći fudbaleri kombinovali po levom boku, a onda je Luković utrčao iza poslednje linije odbrane niškog tima i, iskosa, plasirao loptu pored Zogovića za poravnjanje – 1:1.

Tek tada su Nišlije ponovo počele da igraju. Stezao se obruč oko gola domaćina, u šansama su bili Kojić, Arsić, Travančić, ali tek u 82. minutu mreža odličnog Konovalova se ponovo zatresla. Volkov je odlično prošao po levoj strani, stigao gotovo do korner linije, a onda zavrnuo u srce šesnaesterca, gde je Arsić prihvatio loptu, munjevito se namestio za šut i onda poslao bombu u mrežu Bačvana – 1:2.

Krenuo je domaćin tada na sve ili ništa, otvorio se prostor Nišlijama da dotuku protivnika i u 86. Minutu Travančić je propustio stopostotnu priliku. Stojanović i Arsić su lepo iskombinovali, a Travančić se našao „oči u oči“ sa ruskim golmanom koji je sjajno reagovao i odbranio šut plavokosog fudbalera Radničkog.
Nišlije su uspele da osvoje sva tri boda na gostovanju u Bačkoj Palanci i zadovoljni odu na prvenstvenu pauzu, a posle akcija naše reprezentacije očekuju ih dva derbija u kojima će dočekati Partizan i gostovati Vojvodini…

Rastavac: Tri boda su najvažnija!

Trener niškog tima Milan Rastavac bio je zadovoljan ostvarenim u Bačkoj Palanci:

Znali smo da nas čeka težak posao, da ćemo naići na agresivnog i motivisanog rivala i mislim da smo se dobro spremili za takav ambijent. Bilo je delova igre u kojima smo dominirali, delom baš i nisam zadovoljan, naročito u periodu od našeg vođstva do izjednačenja. U par situacija smo bili brzopleti, u par nedovoljno koncentrisani, ali, sve u svemu, najvažnije je da smo osvojili tri vredna boda koji nas ostavljaju u vrhu tabele i omogućavaju nam da se u miru spremimo za iskušenja koja nas čekaju u poslednja tri kola, pre početka plej-ofa – rekao je šef struke niškog tima za zvanični sajt Radničkog.

SUPERLIGA SRBIJE: BAČKA – RADNIČKI 1:2 (0:1)