Radnički poražen u Kruševcu 3:1 (raspored u plej ofu)

Fudbaleri Radničkog poraženi su u Kruševcu od ekipe Napretka sa 3:1, u susretu poslednjeg 30. kola osnovnog dela Superlige Srbije.

To znači da će niški tim u plej-of ući sa četvrte pozicije, a Napredak sa sedme.

Kruševljani su poveli u 16. minutu preko N’Diajea, a izjednačio je Slaviša Stojanović u 34. minutu.

Radnički je u 72. minutu ostao sa igračem manje na terenu, pošto je sudija Milorad Mažić pokazao crveni karton Aleksandru Jovanoviću , što je domaćin iskoristio i u finišu meča stigao do trijumfa zahvaljujući golovima rezerviste Ruševića u 81. i 82. minutu.

Nišlije su regularni deo sezone završile na četvrtoj poziciji sa 50 osvojenih bodova, uz 14 pobeda, osam remija i osam poraza. nakon ove utakmice niški tim kreće u plej of i borbu za izlazak u Evropu.

Kruševac, 5. aprila-stadion Mladost. Gledalaca: 2.500. Sudija: Milorad Mažić. Strelci: 1:0 N’Diaje 16.- 1:1 Slaviša Stojanović 34.- 2:1 Rušević 81.- 3:1 Rušević 82. Žuti kartoni: N’Diaje, Markovski, Rušević (Napredak), Mićić (Radnički). Crveni karton: Aleksandar Jovanović (Radnički).

NAPREDAK: Kostić, Simonović, Markovski (od 56. Rušević), Šljivić, Hese, Veškovac, Vukanović, Zec (od 77. Milisavljević), Boranijašević, Petrović, N’Diaje (od 89. Basrak).

RADNIČKI: Živković, Stanković, Aksentijević, Bulatović, Petrović (od 21. Miladinović), Mićić, Jovanović, Stanisavljević (od 47. Pavkov), Babić (od 56. Saša Stojanović), Slaviša Stojanović, Mrkić.