Radnički posle Napretka pobedio u gostima i Radnik iz Surdulice

FK Radnički Niš pobedio je danas u 25. kolu Super lige, Radnik iz Surdulice rezultatom 1:2 (0:1). Niški tim sada ima 39 bodova i na tabeli zauzima 4. poziciju što ga čini ozbiiljnim konkurentom za Evropu. U prvom poluvremenu Radnički je vodio sa 0:1 (N.Kojić 18′), ali odlučujući gol dao je Saša Stojanović (70′), koji je rešio i prošlu utakmicu s Napretkom. Poraz Radnika ublažio je Jovanović  golom u 79. minutu.

Prvo, radujemo se zbog rezultata na prethodnoj utakmici u Kruševcu. Mislim da smo uradili sjajnu stvar, ali tek po završetku ovog duela u Surdulici mogli bismo da kažemo da smo kompletirali stvari. Imamo nezgodnu ekipu za rivala, koji uvek protiv nas daje i više od 100 odsto mogućnosti. Ali, mi smo podigli nivo igre i nivo samopouzdanja, imamo obavezu da i u ovoj utakmici budemo kvalitetni i da nastojimo da osvajamo bodove. Radnik je čvrsta ekipa, igraju izuzetno brzo po bokovima, na nama je da se potrudimo da im taj prostor suzimo, a da ih istovremeno što više ugrožavamo nekim našim oružjima – rekao je Milan Rastavac na konferenciji za novinare.