Radnički posle Zvezde „ohladio“ i Partizan – junak meča golman Borjan!

Partizan Beograd- Radnički Niš 0:0

Partizan-Ž. Živković, Bandalovski, Volkov, Balažic, B. Ilić, Drinčić, Brašanac (od 46′ S. Ilić), A. Živković (od 60′ Grbić), Babović, Ninković, Kojić (od 73′ Šaponjić)

Radnički Niš – Borjan, R.Bulatović, D. Bulatović, Lakić-Pešić, Popara, Kolarević, Pejčić (od 70′ Zemljanuhin), Petrović, Marjanović, Jovanović, Ašćerić

Pretposlednja utakmica 17. kola Jelen Superlige odigrala se u Humskoj gde je Radnički „uzeo“ bod, mada Nišlije na ovaj uspeh više gledaju kao na pobedu jer ovakav se uspeh odavno nije dogodio. radnički Niš je do ovog uspeha došao pametnom odbrambenom igrom, pokušavajući da zatrese mrežu Grobara iz kontri. Već posle 70 sekundi igre crno-beli su imali priliku za vođstvo. Nakon loše intervencije Milana Borjana Kojić je spustio loptu Nikoli Ninkoviću a ovaj lob udarcem ne uspeva da pogodi mrežu, pošto je defanzivac gostiju sa linije izbacio loptu u korner.

Posle 10 minuta igre možemo da kažemo da Partizan kontroliše igru, ima više lopte u svom posedu, ali osim one šanse na startu utakmice ne uspeva da ugrozi gol gostiju iz Niša.

Kada je konstatovano da Partizan drži sve konce igre u svojim rukama Radnički stiže do sjajne prilike za vođstvo. Dubinska lopta stigla je do Nikole Ašćerića ali udarac brzonogog napadača brani odlično postavljeni Živko Živković pa ostaje 0:0 posle 15 minuta igre.

Nakon prvih 45 minuta možemo da konstatujemo da su fudbaleri Partizana imali više lopte u svom posedu ali su obe ekipe stvorile po jednu kvalitetnu priliku koje su ostale neiskorišćene.

Već na startu drugog dela igre zamenik Marka Nikolića pravi prvu promenu. Teren je napustio Darko Brašanac a njegovo mesto zauzeo je iskusni Saša Ilić koji preuzima kapitensku traku od Stefana Babovića.

Strateg Radničkog iz Niša napravio je prvu promenu dvadeset minuta pre kraja utakmice. Umesto Ivana Pejčića na terenu je Zemljanuhin a vrlo brzo u igru bi trebalo da uđe i Partizanov „džoker“ Ivan Šaponjić.

Fudbaleri Partizana postigli su u 72. minutu pogodak ali je sudija Čađenović signalizirao ofsajd. Do kraja utakmice Partizan je imao nekoliko šuteva na gol i inicijativu na terenu, ali Radnički je odoleo svemu i ide presrećan u Niš.