Radnički slavio protiv Javora

Radnički je u 33. kolu slavio juče protiv Javor Matisa sa 2:0. Strelci na meču bili su Bulatović u 20. minutu i Noma u 67. minutu. Meč je odigran po hladnom vremenu što je uslovilo mali broj gledalaca. Tek oko 500 Meraklija bodrilo je Radnički na ovom meču. Radnički sada zauzima petu poziciju na tabeli.

Nakon sporog početka, prvu priliku Radnički je imao posle faula nad Bulatovićem u 9. minutu. Travančić je izveo prekid po levoj strani, a na centaršut Bosanca kasno je reagovao Bulatović, te je njegov mlak pokušaj završio u gol autu. Tri minuta kasnije Petrović je sa svoje polovine probao da pronađe Travančića, a on je grudima pokušao da ukroti loptu, isprečio se neko iz odbrane gostiju, a odbitak je došao do Kojića koji je silovito šutirao sa desetak metara, prečka je u tom trenutku bila saveznik Đogatovića.

Nakon kornera u 20. minutu, koji je izveo Travančić, Đogatović je nespretno reagovao, spetljao se u pokušaju da uhvati loptu, a odlično je reagovao Radoš Bulatović. Visoki defanzivac je kaznio nesmotren potez čuvara mreže gostujuće ekipe, na opštu radost malobrojne niške publike, na semaforu je stajalo 1:0.

Ponovo je opasnost po Ivanjičane bio Travančić, odbrana mu je u 28. minutu dala previše prostora, a on se nesmetano namestio na udarac. Krajnjim naporima Đogatović je paradom uspeo da neutrališe opasnost. Šest minuta kasnije, ponovo se oprobao Travančić, ali je bio izblokiran. Iako je Radnički imao kontrolu poseda u nastavku prvog poluvremena, uz očajnu igru gostujućeg tima, mreže se nisu ponovo tresle i prvih 45 minuta završeno je minimalnom prednošću Radničkog.

Drugo poluvreme nastavilo se inicijativom domaćina, oprobali su se Travančić, Kojić i zatim Mrkić, ali je odbrana blagovremeno neutralisala opasnost po gol Đogatovića. Nova stopostotna šansa za Radnički viđena je u 56. minutu, Mrkić je uposlio Kojića, a iskusnom napadaču nedostajalo je malo sreće da iskoristi zicer priliku i uveća prednost domaćina.

Ponovo je „Real sa Nišave“ iskoristio priliku iz prekida, u 68. minut nakon kornera lopta dolazi do Kojića, Lozničanin je spustio do Nome, koji je precizno plasirao loptu pod prečku za 2:0 i svoj prvenac u dresu Radničkog. Mogao je Radnički u 86. minutu do trećeg gola, Apostolović je po levoj strani našao Nomu, a ovog puta fortuna mu je okrenula leđa te je sa nekoliko metara šutirao preko gola.

Do kraja meča nije bilo više uzbuđenja, Radnički se revanširao Javoru za poraz iz regularnog dela sezone, te će na krilima večerašnje pobede putovati na megdan Napretku u Kruševcu, taj meč igra se u nedelju 7. maja od 17 časova.

Milan Rastavac, trener Radničkog

Čestitao bih igračima koji su pokazali znatno više nego u prethodnoj utakmici sa Javorom. Imali smo dosta više situacija u kojima smo uspeli da se pripremimo onako kako mi želimo i pretimo u fazi napada . Imamo seriju uspešnih rezultata iza sebe, ali i seriju važnih mečeva ispred nas. Radujem se pobedi i mislim da će nam puno značiti u završnici sezone – rekao je Rastavac.

Srđan Vasiljević, trener Javora

Čestitam Radničkom na pobedi. Imali su danas imperativ pobede i ideju koju pokušavaju da sprovedu u delo, koje se zove Evropa. Na prohladnom vremenu Radnički je igrao sa prepoznatljivim stilom igre koji moj kolega Mima gura. Ne mogu reći da sam nezadovoljan, poraz boli, ali neke stvari koje sam video, posebno kod mladih igrača me raduju. Pokušaćemo da to do kraja sezone ispravimo i završimo je kako to dolikuje – rekao je Vasiljević

Superliga 33. kolo: Radnički – Javor Matis 2:0 (1:0)
Strelci: Bulatović (20′), Noma (67′)
Stadion: Čair, Niš
Kartoni: Mitrović (Radnički); Ilić (Javor)