„Radnički“ učvrstio drugo mesto pobedom nad Proleterom u Novom Sadu 1:2

Fudbalski klub Radnički iz Niša na pragu nove sezone ostaje neporažena ekipa na drugoj poziciji na tabeli jer je danas pobedio FK“Proleter“ u Novom Sadu sa 2:1. Nenad Lalatović, trener Radničkog opet nije bio na klupi. On je doputovao u Novi Sad, ali kako je saopšteno, zbog bolesti je vođenje ekipe preuzeo Šarac.

Pomalo uspavana igra Nišlija na početku meča donela je šansu vojvođanima da povedu na utakmici. U meču takoreći bez publike na Karađorđevu, obe ekipe u prvom poluvremenu nisu pokazale skoro ništa.

U drugom poluvremenu „Radnički“ se „probudio“ tako da se ređala šansa za šansom. Haskić je na početku drugog poluvrema sa četiri do pet metara promašio čist gol, odnosno pogodio je golmana u ruku tako da je lopta izašla u korner.

Odmah nakon toga, Lambulić iz Proletera je rvački zahvatio Haskića tako da je sudija Manojlović pokazao na belu tačku. Haskić je bio strelac iz penala za 1:1.

Ubrzo, nakon dva minuta, Ranđelović je išao s leve strane i ubacio loptu u šesnaest metara. Lopta je pogodila u nogu jednog igrača iz Slane bare kod Novog Sada, lobovala golmana pa je Radnički poveo sa 2:1.

Na kraju je Ranđelović s leve strane odlično plasirao loptu u desne rašlje, ali se lopta odbila od stative.