Real iz Niša dobio Vošu 1:0 – Lalatović na kraju meča dao sam sebi minut ćutanja!?

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su večeras novosadsku Vojvodinu sa 1:0 na niškom „Čairu“, a u okviru 14 kola Super lige. Pobednički gol je dao Marko Mrkić u 22. minutu. Radnički je na petoj poziciji na tabeli sa 27 bodova dok Vojvodina(3) i Partizan(2) imaju po 29 bodova.

radnicki-vojvodina
Detalj sa meča Radnički – Vojvodina foto: A. Ilić
sportska-centrala-com
Nenad Lalatović- foto: sportskacentrala.com

Iako je utakmica odigrana u fer plej atmosferi, na kraju meča trener Vojvodine, Nenad Lalatović je u kamere TV „Arena“ dao sam sebi minut ćutanja!?

Sve što mogu da kažem je da smo u 45 minuta sa igračem manje, pokazali da igramo najbolji fudbal u Srbiji, a sebi dajem minut ćutanja, i u stvari ja mogu ovde samo minut da ćutim. Nemam komentar, rekao je Lalatović. Šta je hteo time da kaže verovatno je samo njemu znano?

Milan Rastavac, trener Radničkog je prokomentarisao da su niški fudbaleri dali sve od sebe, kao i da je pobeda zaslužena.

Ne bih sada o dometima i ciljevima. Idemo dobro iz utakmice u utakmicu tako da će rezultat sam po sebi doneti neki krajnji domet – rekao je Rastavac.

Utakmica u Nišu protekla je u izuzetno jakom ritmu sa dosta šansi na obe strane. Radnički je u prvom poluvremenu mogao da ima i ubedljiviju prednost, ali je Milan Pavkov dvaput u izglednim situacijama bio neprecizan.

Vovjvodina je u 45. minutu ostala s desetoricom igrača na terenu, pošto je Novica Maksimović dobio drugi žuti karton, a potom crveni.

Davnog februara 2000. godine je Radnički poslednji put slavio protiv ekipe Vojvodine na svom Čairu. I tu tradiciju srušio je Milan Rastavac. Golom Marka Mrkića u 22. minutu, Radnički je slavio sa 1:0.

Radnički je u ovaj meč ušao gladan pobede, „kidisali“ su domaći igrači od prvog minuta i konstantnim pritiskom na loptu pokušavali da ugroze gol Kordića. Prvu stopostotnu šansu Radnički je imao u 15. minutu. Pavkov je primio loptu sa leve strane, šutirao je, ali je stativa bila saveznik „Lala“. Lopta je tom prilikom okrznula stativu sa spoljne strane. Samo sedam minuta kasnije, Mitrović, koji je prvi put u svojoj karijeri bio starter na meču uzeo je loptu na ivici gostujućeg šesnaesterca, pronašao Mrkića a napadač Nišlija plasirao loptu u nebranjeni deo mreže gostiju.

U nastavku je postojala samo jedna ekipa na terenu. Radnički se nije povlačio, vršili su domaći presing na gol Vojvodine, ali nije bilo promene. Vredno pomena pri kraju meča bilo je i to da je Maksimović zbog, po oceni sudije Pipera, oštrog starta nad Arsićem dobio drugi žuti karton pa je ranije morao u svlačionicu.

U drugom polvremenu Radnički se delimično povukao, ali je strpljivo čekao svoju šansu iz kontri. U 56. minutu Mrkić je poslao loptu do Radivojevića, a levi bek Nišlija šutirao je snažno, ali je lopta završila u spoljnom delu mreže Kordića. Dosta nervoze u redovima gostiju, pa je i trener gostiju Dragan Šarac. Šest minuta kasnije, Arsić je poslao loptu iz Kornera do Bulatovića, koji je glavom pokušao sa 12 metara, ali je odbrana reagovala. Deset minuta kasnije, Radivojević je poslao loptu do Pavkova, a napadač Nišlija probao je na prvu, a lopta je završila daleko iznad prečke.

Pad koncentracije u završnici meča je mogao skupo da košta Nišlije, ali je fortuna pogledala Nišlije. Babić je za sekundu zakasnio sa uklizavanjem na pas Trujića, a isti igrač je nekoliko minuta kasnije iz slobodnog udarca mogao da poravna rezultat, ali je prečka bila saveznik Bajića.

Tačku na derbi kola stavio je Ašćerić, Nakon polu šuta Babića, lopta je prošla uz stativu, a nekadašnji fudbaler Nišlija je zakasnio da je sprovede u mrežu. Radnički će u sledećem kolu gostovati Javoru u Ivanjici. Utakmica je zakazana za subotu od 15 časova.

RADNIČKI – VOJVODINA 1:0 (1:0)
Stadion: Čair, Niš
Glavni sudija: Petar Piper (Čačak)
Žuti kartoni: Bulatović, Jovanović, Stanković, Mrkić (Radnički), Maksimović, Trujić, Jovančić, Antić (Vojvodina)
Crveni karton: Maksimović (Vojvodina)
Radnički: Vladimir Bajić, Radoš Bulatović (od 92. Nikola Stevanović), Nikola Stanković, MIloš Radivojević (od 83. Aleksandar Ignjatović), Aleksandar Jovanović, Miloš Petrović, Nikola Mitrović, Lazar Arsić, Andreja Apostolović (od 70. Dušan Živković), Marko Mrkić, Milan Pavkov
Vojvodina: Marko Kordić, Vladimir Kovačević, Bogdan Planić, Ivan Lakićević, Nikola Antić, Novica Maksimović, Dejan Meleg, Filip Malbašić, Dušan Jovančić, Nikola Trujić (od 80. Siniša Babić), Aleksandar Paločević (od 70. Nikola Ašćerić)