Student preokretom do trijumfa

stundet02Košarkašice Studenta ostvarile su četvrtu pobedu u Prvoj ligi Srbije, pošto su u 16. kolu u dvorani OŠ Dušan Radović u Duvaništu savladale Šumadiju iz Kragujevca 65 : 56.

Gošče su bolje otvorile utakmicu i osim jedinog vođstva domaćih u 16. minutu (22 : 21), kontrolisale igru i rezultat.

Najveću prednost Kragujevčanke su imale sredinom treće četvrtine, +13 (26 : 39), ali su „studentkinje“ od tog trenutka zaigrale neuporedivo bolje i prednost topile iz minuta u minut.

Meč je prelomila neverovatna serija domaćih od čak 18 : 0 u finišu meča, uz napomenu da Šumadija u poslednjih 6 minuta nije postigla nijedan poen. Student su do trijumfa nosile Živković sa 16 poena i 8 skokova, Ilić sa 14 poena i 7 skokova i Popović sa 13 poena. Kod Kragujevčanki dvocifrene su bile Raković sa 15 i Racić sa 12 poena.

U narednom kolu Student je gost ekipe Stare Pazove.