Studentkinje ubacile „stotku“

stundet02Košarkašice Studenta uspešno su započele drugi deo prvenstva u Prvoj ligi Srbije. One su u 14. kolu savladale u Nišu ekipu Jagodine rezultatom 100 : 77.

U derbiju začelja tabele gošće su se koliko –toliko držale u prvoj četvrtini, a onda su domaće prelomile meč u drugoj, koju du dobile rezultatom 25 : 9.

Do kraja meča prednost je lagano rasla, pa su priliku dobile i igračice koje su dosad imale manju minutažu. Niški tim je do trijumfa predvodio trio – Ilić je ubacila 24 poena i uhvatila 8 lopti, Vasić je dodala 20, a Petrović 16. U ekipi Jagodine jedina raspoložena za igru bila je Milić sa 25 poena.

Pobedom nad direktnim konkurentom u borbi za opstanak, trećom ove sezone, Student je prekinuo seriju poraza iz finiša prvog dela prvenstva, a u narednom kolu Nišlijke čeka gostovanje u Novom Sadu kod ekipe Vojvodine.