Trener Lalatović – od naduvenka do žonglerskog sveca u Nišu (Video)

Fudbalski klub Radnički Niš se u kvalifikacionom meču za Ligu Evrope nije obrukao. Pobedio je sinoć Gziru Junajted sa Malte 4:0. Prvo poluvreme je bilo relativno dosadno za gledaoce, ali tada su ekipe „opipavale“ snage tako da je to razumljivo. Ovaj klub iz Niša se posle 35 godina ponovo pojavio na evropskoj sceni i to u odličnom izdanju.

Malo je falilo da trener Radničkog, Nenad Lalatović bude u prvom planu u odnosu na klub koji vodi. On je pred kraj utakmice,kada je već bilo 4:0 isključen jer je jednu izašlu loptu u aut počeo da žonglira. Njegov temperament nije mogao da sakrije sreću. Publika na „Čairu“ ne zaboravlja, ali oprašta.

Zato su mnogi to pozdravili aplauzom, ali ne i sudije. Isključen je sa utakmice. Ako se nekada neko seti ovog meča, pamtiće rezultat i neskrivenu (dečačku) radost ovog trenera. Slao je poljupce publici, na 3:0 se krstio i zahvaljivao bogu… Na snimku se jasno vidi da mu je bela košulja bila mokra od znoja koji je izbijao iz ovog srčanog čoveka.

Da podsetimo, ranije se Lalatović ozbiljno „zamerio“ niškoj publici jer su mu skandirali svašta, a ni on im nije ostao dužan, pokazivanjem znakova prstima. Tada je trenirao Vojvodinu iz Novoga Sada i bio je kivan na sudije pa i na publiku. Na konferenciji za novinare je tada svašta izrekao na račun sudija i prvenstva. Bio je i nekulturan.

Nemam ja nikakav problem sa publikom. I tada sa Vojvodinom kada smo gostovali na Čairu ja sam video neku nepravdu i reagovao. To su sve normalne stvari u fudbalu. Odlično znam šta Nišlijama znači Radnički i to je ta vodilja koju ću da pratim – rekao je Lalatović za „Građanin“ par dana pre nego što će da postane trener niškog „Reala“.

Kada se podvuče crta, Radnički će 19. jula da nastupi protiv Gzire na Malti. Ima fantastičnu prednost tako da je vrlo moguće da se susretne sa Makabijem iz Tel Aviva iz Izreala koji je sa Ferenccaršom igrao 1:1 u Mađarskoj.

Trener Lalatović se sinoć izvinio klupi Gzire na ponašanju, mada mnogima nije jasno zašto je to učinio kada su čelnici kluba sa Malte bili mnogo incidentniji od njega.

Tok utakmice

Posle centaršuta, Radovan Pankov je bio najviši u 14. minutu i zakucao je loptu iznad golmana Gzire u gol.
Drugo poluvreme ni nalik prvome. Prvo je Grbić prodro po desnoj strani, ubacio po zemlji na tri metra od gola gde je uklizao Nermin Haskić i skrenuo loptu u mrežu za 2:0.

Mićić je, potom sa 35 metara pogodio prečku. Mnogi su žalili što ovo nije bio gol. Usledila je nova akcija. Do lopte je posle sjajnog pasa u prostor na sedam metara došao Marko Mrkić, zaobišao odbrambenog igrača i golmana i loptu sproveo u praznu mrežu za 3:0.

Došao je 85. minutt. Posle akcije i ubačene lopte iz auta sa leve strane, lopte vraćene glavom sa gol-aut linije, na nju je natrčao Haskić i plasirao je u dalji golmanov ugao.