Triler u Čairu, podvig niških rukometašica

naisa01

Rukometašice Naise savladale su u hali Čair ekipu Jagodine rezultatom 23 : 22, u odloženom meču 8. kola Superlige Srbije. Poluvreme 13 : 11.

Imajući u vidu da je Jagodina u prethodnih 7 kola imala sve pobede, ovaj rezultat može se smatrati prijatnim iznenađenjem, ali gledajući dešavanja na terenu, rezulat je više nego realan.

Već na samom početku utakmice domaći tim je preuzeo konce igre u svoje ruke i konstantno imao prednost. Najveću razliku Nišlijke su napravile 8 minuta pre kraja meča kada su vodile čak sa 22 : 17.

Medjutim, domaće su očigledno prerano pomislile da je meč gotov, što gošće koriste i serijom 5 : 0,  30 sekundi pre kraja stižu do izjednačenja 22 : 22.

Ipak, pravda je zadovoljena u poslednjoj sekundi meča, kada je Marija Petrovic postigla gol vredan pobede. U niškom timu najefikasnije su bile Cubela sa 7, te Filipovic i Gorilska sa po 5 postignutih golova, dok se u redovima Jagodine istakla Nišavic – strelac 6 golova.

Već u subotu Naisu očekuje i odloženi meč 9. kola Superlige sa Vojvodinom u Novom Sadu.