Voždovčani namazali crnu boju ispod očiju, ali to nije bio „ratnički poklik“ protiv Nišlija

Fudbaleri Radničkog podelili su bodove sa Voždovcem na niškom „Čairu“, pošto je rezultat u utakmici 13. kola Superlige Srbije bio 1:1.

Crna boja ispod očiju, protest protiv suđenja

Interesatan je odgovor na pitanje „zašto su Voždovčani u Nišu ispod očiju naneli crnu boju”.

Iako je neko tumačio da smo došli ratnički raspoloženi, to nije imalo apsolutno nikakve veze sa igračima ili timom Radničkog. Radilo se o vidu protesta, pošto smo mogli i da očekujemo da ćemo se boriti sa stvarima koje su izvan naših moći… Uspeli smo da prevaziđemo sve, pa čak i pošto mi je u prvom delu igre poništen gol. Tada sam pre šuta primio loptu grudima, a sudija svirao igru rukom?! Prokomentarisao je da u položaju u kojem sam bio, nisam mogao da igram grudima… Mnogo toga nam nije bilo lako da svarimo – rekao je jedan od igrača za Sposrtski žurnal.

Prvih deset minuta na stadionu Čair donelo je klasično ispitivanje snaga na sredini terena, nije bilo šansi, da bi prvi na meču zapretili gosti. Igrao se 11. minut, kada su fudbaleri Voždovca izveli opasnu polukontru, a veliku opasnost po svoj gol sprečio je Tomić, koji je u odsudnom trenutku izblokirao Putinčanina.

Radnički je sedam minuta kasnije imao lepu šansu da dođe u vođstvo. Milan Pavkov je primio loptu u kaznenom prostoru Voždovca, oslobodio se dvojice čuvara i šutirao iz okreta zamalo pored gola.

Vezista Voždovca Duronjić je u 28. minutu silovitim udarcem sa preko 20 metara naterao golmana Mladena Živkovića da napravi sjajnu paradu i to je bilo sve od fudbala za prvo poluvreme.

Preostalih 20-ak minuta proteklo je u svađi predstavnika stručnog štaba gostiju sa glavnim sudijom Bojanom Nikolićem iz Kragujevca. Beograđani su burno reagovali na svaku njegovu odluku, pa je isključenje najpre zaradio trener Voždovca Ilija Stolica, a za njim još dvojica članova stručnog štaba. Zanimljivo je da su se trener i igrači Voždovca na ovoj utakmici pojavili sa nacrtanim ratničkim bojama ispod očiju.

Drugo poluvreme opravdalo je očekivanja, pa je niška publika imala priliku da gleda kvalitetan i dinamičan fudbal.

U 65. minutu Pavkov je na 25 metara od gola presekao pas jednog veziste Voždovca i nakon nekoliko kontakata sa loptom snažno šutirao po zemlji, ali je bio neprecizan.

Voždovac je šokirao Čair već u sledećem napadu. Dubinski pas u svoj šesnaesterac golman domaćih Živković osujetio je boksovanjem, a lopta je posle njegovog izbacivanja otišla pravo na nogu Putinčaninu, koji je precizno gađao sa više od 35 metara i matirao istrčalog čuvara mreže Nišlija, za 0:1.

Šef strčnog štaba Radničkog Milan Đuričić pokušao je da razmrda ekipu uvođenjem Slaviše Stojanovića i Kovačevića, i u tome je uspeo, jer su ova dvojica igrala glavu ulogu u velikoj inicijativi niškog tima u preostalom delu meča.

Kovačević je u 72. minutu nakon gužve u kaznenom prostoru Voždovca bio u solidnoj prilici da izjednači rezultat, ali je golman Popović bio odlično postavljen.

Kolosalnu šansu u 81. minutu nije realizovao Mrkić, a zasluženo poravnanje stiglo je u 87. minutu. Kovačević je još jednom tukao sa ivice šesnaesterca, lopta je pogodila Lukovića u ruku, a sudija Nikolić je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač penala bio je Milan Pavkov, za 1:1.