„Želja“ na korak do duple krune – Generacija za nezaborav se poklonila publici (foto)

Rukometni klub „Železničar“ Niš očekuje osvajanje duple krune. Oni su pre par nedelja osvojili Kup Srbije u Novom Sadu protiv Vojvodine, a sinoć su se učvrstili na 1, mestu tabele pobedom nad Metaloplastikom iz Šapca 26:23.

Generacija za nezaborav

Pre ovog meča organizovana je jedinstvena prilika za sve ljubitelje ruikometa, a to je da su se publici poklonili legende ovog kluba koje su pre 40 godina igrale finale Kupa pobednika kupova Evrope i podsetili na vreme kada je hala „Čair“ živela za rukomet.

Pobedom nad Metaloplastikom niški „Želja“ je jednom nogom u plasmanu za regionalnu SEHA ligu što je ogroman uspeh s obzirom na to da je ovaj klub do pre koju godinu bio pred gašenjem.
Železničar nije počeo sinoćnu utakmicu kako to ume, pa su goszti veliki deo prvog poluvremena bili u prednosti. Plavi su nekako uspeli da izjednače i da se na poluvreme ode sa izjednačenim rezultatom 12:12.

Drugo poluvreme je bilo otkrovenje za niški tim, ali i za publiku u hali. Metaloplastika je popustila pred udarima Želje koja je celo poluvreme vodila sa dva ili tri gola razlike. šapčani sa igračem manje nisu smogli snage da izdrže žestok tempo tako da se završilo 26:23. Želja sada u plej ofu ima devet bodova dok ga prati Dinamo sa šest.

Legende se poklonile publici

Bučan aplauz su dobile rukometne legende iz Niša koje su pre 40 godina ugrale u finalu Kupa Evrope. Slobodan

Pre 40 godina igrali u finalu Kupa pobednika kupova Evrope. Predstavnik kluba Slobodan Milosavljević im je dao dresove na kojima je bio broj 40. Ova starija gospoda je opravdala ime „Generacija za nezaborav“.

Publici su se poklonili:Časlav Grubić, Aleksandar Živković, Zoran Živković, Dragoslav Pavlović, Dragoslav Živković, Dobrica Grozdanović, Dušan Kostić, Paja Pavlović, Miroljub Zdravković, Svetozar Pešić i Josif Petković, sadašnji trener Želje.

Počast je data i preminulima iz ove generacije Branislavu Ždraljeviću i Predragu Kneževiću.