Želja šampion – Osvojen sedmi kup! (foto)

Rukometni klub Železničar iz Niša po sedmi put je večeras postao vlasnik pehara Kupa Srbije!

Ovaj veliki uspeh je ostvaren u Novom Sadu, pobedom nad Vojhvodinom 21:19. Popularna Želja je inače prva u Super ligi Srbije i za sada im nema premca.

U polufinalu niški tim bio je bolji od Metaloplastike (27:26).

Grčevita borba se večeras mogla videti u Novom Sadu između dve jake ekipe, a sam rezultat na poluvremenu (8:7) dovoljno govori koliko je igra bila čvrsta i izjednačena.

Odmah nakon početka drugog poluvremena, „Želja“ je krenula silovito tako da je u jednom trenutku bežala Vojvodini četiiri gola razlike (13:9). Novosađani se nisu predavali već su iz kontri i uz čvrstu odbranu nešto kasnije izjednačili. Sedam minuta pre kraja meča bilo 17:17 i tada na scenu stupa odlično organizovan napad Železničara.

pri kraju meča bilo je 20:19 za Železničar. Vojvodina je imala loptu, ali se odbrana spetljala na polovini Nišlija, a Sretenović je golom okončao rezultat na 21:19 za Železničar koji će igrati u Evropi ove sezone.

Ekipa je dobila pehar, medalje, ali i poklon od 300.000 dinara.

Nacionalni Kup ekipa Železničara osvojila je sedam puta – 1977, 1982, 1985, 1997, 1999, 2014. i 2018. godine.

Finalnom meču u Novom Sadu prisustvovao je gradonačelnik Niša, Darko Buulatović i gradski većnik Branislav Kačar.