Aleksinac/Pirot: Napredak pobedio, Pirot i Jastreb izgubili

U petom kolu Druge košarkaške lige, Napredak iz Aleksinca pobedio je na domaćem terenu Jagodinu sa 19 poena razlike 101:82 (45:42) . Gosti su samo u drugoj četvrtini pružili otpor, dobivši sa 18:22. Ovog puta igrači Napretka ozbiljnije su shvatili protivnika i kontrolisali rezultat tokom čitavog meča.

publika1
U Aleksincu 700 gledalaca u publici

Najefikasniji igrač utakmice bio je Krivokapić iz Jagodine sa 30 poena. Koš manje postigao je Šikman iz Napretka ali računajući korisnost imao je čak 41 indeks. Odličnu partiju u ekipi Napretka pružio je i novajlija Danilović sa 27 poena, kapiten Miladinović postigao je 18, dok je Raičević postigaao 10 poena. Trebalo bi pohvaliti i igru vremešnog Trailovića koji se bacao po terenu kao mladić, a pritom postigao 8 poena . Utakmici je prisustvovalo oko 700 gledalaca , što pokazuje da se broj posetioca , iz kolo u kolo povećava.

dule-stevanovic1
Napredak dobio Jagodinu

Ekipa Pirota iz Pirota ponovo je napravila iznenadjenje. Ovog puta izgubila je, na svom terenu, od Zlatiboa iz Čajetine sa 77:80 ( 45:39 ). Gosti su napravili preokret u drugom poluvremenu koje su dobili sa 9 poena razlike . Posle 5–tog kola, četiri ekipe dele prvo mesto, a medju kojima je iz jugoistočne Srbije samo Napredak iz
Aleksinca. Ostale ekipe su iz Beograda i Vojvodine.

U prvoj regioalnoj ligi Istok, Jastreb iz Aleksinca izgubio je na svom terenu od Juniora iz Niša sa 19 koševa razlike 73:91 (41:48) i sada zauzima jedno od poslednja 3 mesta sa skorom od jedne pobede i 4 poraza.

Tekst i foto: Dušan Stevanović