FK „Radnički“ obezbedio opstanak u ligi – pobedio na gostovanju 2:1!

Niški Radnički je danas pobedio imenjaka iz Kragujevca 2:1 i time se „praktično „iščupao“ iz zone ispadanja iz JS lige. Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su na strani, posle više od godinu i po dana fudbaleri „Reala sa Nišave“ uspeli su da slave na gostujućem terenu i to u najvažnijoj utakmici godine. Pobedom nad imenjakom iz Kragujevca Radnički je praktično obezbedio opstanak u Jelen Super ligi. Golove za Radnički postigli su Bubanja (autogol) u 53. i Popara u 73. minutu, gol za Kragujevčane postigao je Miljuš u 90 minutu.

radnicki-(1)

Radnički je napadao od samog početka utakmice, prvih 45. minuta na „Čika Dači“ igralo se samo na polovini domaćeg tima, Popara i Đuričković imali su stopostotne šanse, „Đavoli“ su prvi šut na golu Borjana imali tek u 29. minutu, ali na poluvremenu nije bilo promene rezultata.

Drugo poluvreme počelo je poput prvog, u 53. minutu autogolom Vladimir Bubanja je doneo vođstvo niškom Radničkom, a Popara, koji je pauzirao protekle dve utakmice zbog kartona duplirao je prednost u 73. minutu. „Počasni“ pogodak za domaće delo je Miljuša u 90. minutu.

Radnički je osim prve pobede na strani od 2013. godine uspeo da napravi veliki korak ka obezbeđivanju opstanka. Izabranici Milana Rastavca nalaze se na desetoj poziciji sa 29 bodova. Ukoliko obezbede pozitivan rezultat protiv Novog Pazara, fudbaleri Radničkog trebaju još jednu pobedu u mečevima protiv OFK Beograda, Borca, Mladosti i konkurenta za opstanak Voždovca, kako bi matematički osigurali opstanak.