Konstantin sve dalje od Superlige posle poraza u Nišu

FOTO; sportske.net

Košarkaši Konstantina još jednom su ove sezone poklekli u finišu meča. Oni  u u hali Čair izgubili od Crnokose iz Kosjerića rezultatom 74 : 72, u  20. kolu KLS.

Prvo poluvreme proteklo je u egalu,  uz minimalnu prednost domaćeg tima. Konstantin je odlično otvorio treću četvrtinu i serijom 14 : 3 u 26. minutu došao do najveće razlike na meču + 11, bilo je 50 : 39.

Međutim, kao nekoliko puta ove sezone sledi pad u poslednjem periodu, gosti iz minuta u minut tope prednost i prvi put vode pet minuta pre kraja – 68 : 66.

Naredna tri minuta nijedan tim nije postigao poen, ali su u samoj završnici gosti bili odlučniji, pa su bodovi otišli za Kosjerić.

Daleko najbolji u redovima Crnokose bio je Radović sa 24 poena, a podšrku je imao u Đorđeviću koji je postigao 14. U domaćem timu najefikasniji su bili Tasić sa 13, te Stojačić i Todorović sa po 11 postignutih poena. Posle novog poraza Konstantin je sve dalje od Super lige, a narednog vikenda niške košarkaše čeka gostovanje u Vršcu.