Pobeda Radničkog u rođendanskoj utakmici

Pobedom u rođendanskoj utakmici, u kojoj slave 92. godine postojanja, fudbaleri Radničkog uspešno su zatvorili slavljeničku nedelju i ujedno utabali siguran put ka opstanku. Nakon prvog poluvremena danas sa ekipom Napretka iz Kruševca u kome je viđena prava fudbalska uspavanka sa samo dve šanse, u drugih 45. minuta igrači domaćih su eksplodirali i upisali pobedu sa postignuta gola. Strelci za niški tim bili su Radoš Bulatović u 57. i Pejčić u 65.

futbalPočetak meča nije naglašavao ubedljivu pobedu domaćih, igrala se prava uspavanka na početku meča, publiku je tek u 17. minutu razbudio Pavlović koji je centaršutem pronašao Radoša Bulatovića, ovaj je glavom pokušao da ugrozi gol Jankovića, ali je odbrana „čarapana“ bila na mestu.
Nakon kornera ponovo su pokušali da prete domaći, ali je lopta ponovo završila uz levu stativu. Samo tri minuta kasnije Marjanović je pokušao iz slobodnjaka, ali nije bilo promene rezultata. Bilo je to sve što su navijači videli u prvom poluvremenu.

Drugi čin doneo je uzbuđenje od prvog sudijskog zvižduka. Konstantni presing izabranika Milana Rastavca donela je u 57. minutu radost i olakšanje domaćima. Nakon prekida po desnoj strani centrirao je Kolarević, Aleksandar Jovanović bio je najviši u skoku, loptu je u mrežu preusmerio Radoš Bulatović.

Ibrahima Nidaje u 60 minutu izbio je sam ispred golmana Milana Borjana koji je bio na visini zadatka i uklonio opasnost. A u 65. minutu Aleksandar Jovanović uzima loptu na sredini terena, pronalazi samog Pejčića, koji je pobedio ofsajd zamku i utrčao ka golu gde je majstorski matirao Jankovića i doneo sigurnu pobedu Radničkom iz Niša.

fut
Meraklije danas presrećne

„Čarapani“ su imali šansu da tri minuta kasnije preko Paunovića umanje vođstvo Radničkog, ali je njegov udarac glavom završio iznad gola Radničkog. U završnici meča igrači Radničkog pokazali su koliko im je stalo da navijačima poklone pobedu u zaustavnom vremenu Milan Borjan sudario se sa saigračem, nakon čega je nezgodno pao, ali je smogao snage da u dva navrata odlično odreaguje i sačuva svoju mrežu pre nego što je završio na travi, gde su bila još trojica igrača Radničkog. Na kraju Radnički 2:0 Napredak.

Izjave trenera

Slavko Matić je pohvalio igrače Radničkog na požrtvovanoj igri.

– Čestitao bih kolegi Rastavcu na pobedi, dosta tvrd početak utakmice, rano smo u drugom periodu primili dva gola. Imali smo šansu preko Paunovića, koji je glavom promašio. U jednom trenutku četiri igrača Radnićkog ležala su na terenu, takva požrtvovanost je potrebna našem fudbalu, rekao je Matić.

Milan Rastavac čestitao je svojim igračima, ali podseća da nema mnogo vremena za uživanje.

-Utakmica je nosila specifičnu težinu, direktna borba dva tima u borbi za opstanak. Imali smo problema u kreiranju igre, igrali smo bez Popare i Đuričkovića. Pobedu smo ustvarili upornošću, brzinom. Čestitam igračima na prikazanom, nema mnogo vremena da se uživa, već u sredu je nova utakmica, nova prilika za dokazivanje i osvajanje bodova. U svaki meč ulazimo maksimalno koncentrisano, poruka je Milana Rastavca.