Radnički dobio na Čairu Čukarički 2:1

Radnički iz Niša pobedio je juče ekipu Čukaričkog iz Beograda na stadionu „Čair“ rezultatom 2:1. Strelci su bili: Tomić 41′ (Čukarički), Mrkić  75′ (Radnički) 84′ Stojanović (Radnički).

Radnički-braca1

Od prvog minuta igrači Radničkog zaigrali su silovito, prvo je priliku na otvaranju meča imao Apostolović šutirao je iskosa po levoj strani, ali nedovoljno precizno da ugrozi gol Stevanovića. Nekoliko trenutaka kasnije, preslikanu priliku imao je i Arsić, a epilog je bio isti.

U osmom minutu šansa za Radnički preko Saše Stojanovića,  on se u šesnaestercu gostiju izborio za priliku i šutirao a lopta je otišla tik pored stative. Sa pet metara na asistenciju Mandića, Matić se oprobao a udarac je završio u rukama sigurnog Konovalova.

Nakon toga u 26. minutu Arsić je probao sa 30ak metara, ali je bio neprecizan, a isto je pokušao i Mandić sa druge strane nekoliko trenutaka kasnije. Šok za Nišlije u 41. minutu usledio je nakon kornera Čukaričkog Mandić je pronašao Tomića koji je glavom doneo vođstvo Čukaričkom.

U drugom delu dosta uzbuđenja viđeno je od strane igrača Radničkog. U 54. minutu Jovanović je uposlio Marka Mrkića, a ovaj sa nekoliko metara šutirao u golmana Stevanovića, lopta se potom odbila do Saše Stojanovića, koji je šutirao sa 12 metara, a odbijena lopta pogodila je prečku.

Igrao se 67. minut kada su gosti ostali sa igračem manje na terenu. Regan je nakon drugog žutog kartona isključen.

A onda u 75. minutu olakšanje za Meraklije, nakon udarca Petrovića ka golu Čukaričkog, lopta se odbila do Mrkića a on je plasirao direktno u gol i doneo izjednačenje.

Isti igrač je u 83. minutu mogao da povisi vođstvo. Mrkić je izašao 1 na 1 sa Stevanovićem, golman na vreme istrčao i presekao mu šut.

Pobedonosni gol Radničkog postigao je Saša Stojanović, koji je, nakon što je zaustavljen na nedozvoljen način, izveo slobodan udarac sa 20ak metara, a lopta završila u desnom uglu nemoćnog Stevanovića.

Do kraja utakmice nije viđena nijedna ozbiljnija šansa osim one u 87. kada je Pavkov uputio pravi projektil sa 30 metara udaljenosti i zatresao čitav gol pogodivši prečku.

Radnički u narednom kolu gostuje Spartaku u Subotici.

Radnički – Čukarički 2:1 (0:1)
Strelci: Tomić 41′ (Čukarički), Mrkić  75′ (Radnički) 84′ Stojanović (Radnički)