Radnički osvojio bod u Lučanima

U premijernoj utakmici 17. kola fudbalske Superlige Srbije, niški Radnički i Mladost podelili su bodove u Lučanima, bilo je 2:2.

Meč je igran u jakom tempu, bio je iznad nivoa srpskog prvenstva, a na kraju i jedni i drugi imaju za čim da žale.

Domaćin je bolje ušao u ovaj duel i poveo je u sedmom minutu. Cenaršut u kazneni prostor Radničkog je sa desne strane uputio Andrić, a Stanković je u pokušaju da otkloni opasnost loše zahvatio loptu, koja mu je prešla preko noge i u čudnoj putanji odsela ispod same prečke, iza nemoćnog golmana Krznarića, za 1:0.

Ovaj nesrećni trenutak nije pokolebao Nišlije, koje su po primljenom pogotku preuzele kontrolu na sredini terena i kratkim pasovima počele da stežu obruč oko protivničkog šesnaesterca.

Arsić je u 19. minutu oboren na 20 metara od gola Mladosti, a sudija Široki dosudio je slobodan udarac. Bila je to idealna situacija za Sašu Stojanovića, koji ju je iskoristio na najbolji mogući način. Maestralnim udarcem je prebacio živi zid, a lopta je završila u samim rašljama, za 1:1.

Niz povreda fudbalera Radničkog nastavljen je i na ovom susretu, pa je tako golman Krznarić u 23. minutu morao da ustupi mesto među stativama Mladenu Živkoviću, koji će kasnije izrasti u pravog heroja Radničkog.

Niški tim je i posle izjednačenja nastavio da pritiska Lučance, a za takav pristup nagrađen je u 33. minutu. Arsić je silovito šutirao sa distance, lopta se od bloka odbila do Pavkova, kojeg je u kaznenom prostoru, startom sa obe noge, srušio Pešić, pa je Široki bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Penal je na savršen način izveo Milan Pavkov i poslao loptu na jednu, a Rosića na drugu stranu, za 1:2.

Trener Mladosti Neško Milovanović je nakon ovog jedanaesterca isključen zbog protesta, tako da je nastavak utakmice morao da posmatra sa tribine.

Poslednjih deset minuta prvog poluvremena proteklo je u dominaciji domaće ekipe i njenom nastojanju da do velikog odmora izbriše rezultatski minus. Trifunović je u 35. minutu driblinzima izlomio Petrovića po levom boku, ušao u kazneni prostor, sjajno gađao suprotni ugao, ali je pogodio stativu. Tri minuta kasnije Andrić je odličnom asistencijom bukvalno spojio sa golom Pavlovića, čiji je udarac iz idelane pozicije neverovatnom intervencijom zaustavio rezervni golman Radničkog Živković.

Izabranici Milana Đuričića su u uvodnih 20 minuta drugog dela uspeli da domaće zadrže daleko od svog gola, ali su se onda previše povukli, ostavili puno prostora na sredini terena, pa su šanse Mladosti počele da se ređaju kao na traci.

Jedan od najistaknutijih pojedinaca u redovima Radničkog Miloš Petrović se povredio u 68. minutu, a njegov izlazak iz igre uslovio je dosta pomeranja u poslednjoj liniji Nišlija.

Šatara je 69. minutu poslao neugodnu „žabicu“ sa 25 metara, a Živković se nije dao iznenaditi, da bi golman Radničkog 180 sekundi kasnije zabeležio još jednu nestvarnu odbranu. Pejović je uputio centaršut u peterac Radničkog, najbolji u skoku bio je Pavlović, koji je neometan tukao glavom, a kada su svi videli loptu u mreži ponovo se isprečio Mladen Živković.

Ipak, gol Radničkog je u tim trenucima prosto visio u vazduhu, a neminovno izjednačenje stiglo je u 75. minutu. Pejović je poslao pravi projektil sa 25 metara, Živković opet bio na visini zadatka, ali je na otpadak natrčao Trifunović i rutinski poslao loptu u nebranjeni deo mreže, za 2:2.

Niški tim se trgao u samom finišu, pokušao je u nekoliko navrata da dođe do trijumfa, a najbolju priliku na čitavom meču stvorio je u 93. minutu. Arsić je poslao upotrebljiv centaršut u peterac na Jovanovića, koji je u skoku nadmašio dvojicu štopera Mladosti, zahvatio loptu glavom i pogodio prečku.

MLADOST-RADNIČKI 2:2 (1:2)
Lučani, 17. novembra. Gledalaca: 300. Sudija: Zoran Široki 7. Strelci: 1:0 Stanković autogol 7.- 1:1 Saša Stojanović 19.- 1:2 Pavkov 33. iz penala.- 2:2 Trifunović 75. Žuti kartoni: Pavlović, Pešić, Marinković, Pejović (Mladost), Saša Stojanović (Radnički).

MLADOST: Rosić, Andrić, Gafurov (od 57. Odita), Milošević, Pavlović, Pejović, Pešić, Radivojević (od 89. Radivojević), Šatara, Trifunović, Tumbasević(od 26. Marinković).
RADNIČKI: Krznarić (od 23. M. Živković), Simunović, Raspopović, Petrović (od 68. Slaviša Stojanović), Stanković, Tomić, Noma, Arsić, Saša Stojanović, D. Živković (od 62. Jovanović), Pavkov.

REČ TRENERA:

Milan Đuričić, Radnički: Nastavlja se naša agonija sa povredama igrača i prosto je neverovatno šta nam se dešava. Za nas je posebno koban bio izlazak Petrovića, jer je on imao veoma važnu ulogu u defanzivnoj liniji. Što se tiče same utakmice, moram da budem zadovoljan rezultatom, mada ćemo dugo žaliti za prečkom Jovanovića u poslednjem minutu. Oni su imali svoje šanse, mi smo imali svoje, tako je remi najpravedniji ishod.

Goran Stanić, pomoćni trener Mladosti: Isključenje trenera Milovanovića nas je svakako poremetilo, ali šta je tu je. Mi smo po meni odigrali ponajbolju utakmicu u sezoni i prosto nismo imali sreće. Fasciniran sam partijom golmana Mladena Živkovića i javno predlažem v.d. selektoru Srbije Mladenu Krstajiću da ga u narednoj akciji pozove u nacionalni tim.