Radnički poklek’o pred jačim rivalom (video penal)

Crvena Zvezda je sinoć na Čairu odigrala bolje od Radničkog i dobila utakmicu 32. kola i dobila utakmicu sa 3:1. radniččki je odolevao tokom celog prvog poluvremena na konstantne napade crveno belih koji su poveli na početku golom Krstičiča.

Gosti iz Beograda su više sinoć želeli pobedu dok je niški tim pokušavao da postigne pogodak iz kontranapada što im je i uspelo u 43. minutu kada je Pavkov zatresao mrežu Borjana, golmana Zvezde.

na utaknmici je Ben iz Crvene Zvezde promašio pet stopostotnih šansi za gol, a u Zvezdi se istakao dobrom igrom Aleksandar Pešić. da nije bilo golmana Živkovića iz Radničkog, Zvezda bi oitišla iz Niša sa većom razlikom.

Posle kornera, po proceni sudije, Mićić je oborio Adžića. Fudbaleri Radničkog su reklamirali ruku kojom je jedan fudbaler dodirnuo loptu, ali penal je dosuđen. Pešić je realizovao ovu priliku i crveno beli su poveli sa 2:1. tri minuta kasnije >>Benu se ukazala prilika i posle brojnih promašaja (ali mi Ivkovićevih odbrana) pogodi gol i sa 1:3 odvede Crvenu Zvezdu u Beograd čime je potvrđeno 1. mesto na tabeli super lige.

STRELCI: Pavkov u 43. za Radanički, a Krstičić u 7, Pešić u 57. iz penala, Ben u 60. minutu za Crvenu zvezdu. Stadion: „Čair“. Gledalaca: 10.000. Sudija: Majo Vujović (Novi Sad) 7.

RADNIČKI NIŠ: Živković – Aksentijević, Miladinović, Simunović , Subić – M. Petrović (od 72. Stanisavljević -), Mićić – Babić, Sa. Stojanović (od 88. Stanković -), Mrkić (od 66. Sl, Stojanović ) – Pavkov.

CRVENA ZVEZDA: Borjan  – Stojković, Le Talek, Babić, Rodić – Jovičić, Krstičić – Ben (od 86. Savić -), L. Ilić 7 (od 67. Milić -), Adžić (od 81. Milijaš -) – Pešić.