Radnički remizirao u Kragujevcu (0:0)

U prvoj utakmici prolećnog dela prventstva, fudbaleri niškog Radničkog igrali su bez golova protiv imenjaka iz Kragujevca.

U toku bledog prvog poluvremena nijedan tim nije pružio igru kakva se očekivala, o čemu najboje govori činjenica da su Nišlije uputile samo jedan udarac na gol u toku prvih 45 minuta.

Prvu polušansu niški fudbaleri imali su tek pred sam kraj poluvremena, kada je  Saša Stojanović pokušao da iznenadi golmana Kragujevčana .

Nešto angažovanije i agresivnije Nišlije su zaigrale početkom drugog dela igre.

Na početku drugog poluvremena Bekvalac je pokušao da učini igru ofanzivnijom i osveži napad uvođenjem Ivana Pejčića umesto Jelića.

Prva izglednija prilika desila se u 54. minutu kada je Pavlović zapretio solidno izvedenim slobodnim udarcem sa ivice šesnaesterca, ali su Kragujevčani brzo otklonili opasnost.

Mladi Petar Đuričković zamenio je Strahinju Petrovića nakon dvadesetek minuta igre u drugom delu i uneo dodatnu svežinu, pa je sredinom drugog poluvremena Real sa Nišave imao više od igre, ali ritam igre ponovo je opao kako se utakmica bližila kraju.

Igralo se na sredini terena, nepovezano, sa pokušajima dugih pasova, kada su Nišlije (70.minut) ponovo zapretile sjajnom akcijom započelom na sredini terena, u kojoj su učestvovali Stojanović, Ćulum i Branko Pauljević. Još jedna šansa zabeležena je 74. minutu kada je Đuričković pokušao da pronađe Pejčića, ali je ovaj zamalo zakasnio na centaršut.

Tabela posle 16. kola - KLIK ZA VEĆI PRIKAZ
Tabela posle 16. kola – KLIK ZA VEĆI PRIKAZ

Pauljević se izvukao po desnoj strani, a zatim iz šesnaesterca, sa desetak metara pokušao da uposli nekog od niških napadača. Kragujevački centralni bekovi intervenisali su u poslednjem trenutku. Minut kasnije šut je oprobao i Stojanović, ali bez uspeha.

Stopostotnu šansu imali su Kragujevčani pred sam kraj, kada je u 87. minutu Knežević istrčao kontru po levoj strani, ali je njegov šut sa 6 -7 metara u poslednjem trenutku blokirao Bulatović.

Sve u svemu, Radnički je imao više od igre, ali bili su nedovoljno bolji da bi danas pobedili Kragujevčane na „Čika Dači“. Završnica, odnosno efikasnost će očigledno predstavljati Bekvalcu najveći problem i u drugom delu sezone.

Najbolji deo Radničkog, danas su bile Meraklije koje su sa sedam autobusa i još desetinama privatnih automobila organizovano doputovale u Kragujevac i upriličile sjajnu atmosferu.