Remi Radničkog na Banjici

Fudbaleri Radničkog remizirali su protiv ekipe Rada na Banjici. Gol za Nišlije postigao je Pavkov u 53. minutu sa bele tačke, a konačan rezultat postavio je nekadašnji fudbaler Radničkog Milan Ćulum u 65. minutu. Ekipa Milana Rastavca bila je  bolji rival u prvom, a građevinari u drugom delu meča.

161201-radnicki
Radnički je odlično otvorio meč, imao kontrolu igre i posed lopte tokom većeg dela meča, prvu šansu imao je u 14. minutu, Radivojević je poslao loptu do Mrkića, a on vratio na 10 metara do Arsića. Omaleni vezista oprobao je svoj udarac a siguran gol spasio je jedan od igrača odbrane koji je blokirao udarac Arsića na gol liniji.

Četiri minuta kasnije, Lutovac je imao priliku da kazni propuštenu priliku Radničkog, iskosa se oprobao napadač Rada, Bajić je bio na visini zadatka, a na odbitak je natrčao Mladenović, ali je lopta otišla preko gola.

U 23. minutu Obradović je doživeo tešku povredu, nakon duela sa Jovanovićem, pao je na travu, a na njega je pao Jovanović, u prvi mah izgledalo je da je Jovanović izvukao teži kraj, ali je na kraju igrač Rada bio taj koji je napustio teren.

Na samom početku drugog poluvremena Marković je načinio penal, oborio je Mrkića u šesnaestercu Rada, a svoj četvrti pogodak postigao je Pavkov. Četiri minuta kasnije, na asistenciju Stojanovića, pokušao je Pavkov da duplira vođstvo ali nije imao dovoljno prostora, lopta mu je pobegla.

Izjednačujući pogodak postignut je u 65. minutu, najviši na terenu iskoristio je svoju prednost u skoku i postigao svoj drugi pogodak nakon kornera koji je izveo Petković, Ćulum je postavio konačnih 1:1.

Nakon meča Rastavac nije krio zadovoljstvo napretkom u igri i osvojenim bodom.

Zadovoljan sam što smo pokazali više nego na prethodnim gostovanjima. To smo ispred sebe postavili kao zadatak, da pokažemo više želje u ofanzivi. Bila je ovo dobra utakmica u kojoj su oba tima pokazala da žele da igraju. Žao mi je zbog povreda igrača Rada, želim im brz oporavak. U meč smo ušli nakon krize koja nas je zadesila. Imali smo prilike, mogli smo do još nekog gola, zadovoljan sam jer smo pokazali mnogo bolje lice nego u ranijim mečevima – rekao je Rastavac.

Nebojša Petrović istakao je da je uprkos problemima u igračkom kadru njegova ekipa uspela da pruži dobru partiju.

Uslovi su bili teški, čestitke mojim igračima na bespoštednoj borbi, dovelo je do toga da ne znam mogu li se zadovoljiti jednim bodom. Bili smo desetkovani, igrali smo bez Petra Jovanovića i Ljubinkovića, Batesu je stradala arkada, a Đenić je imao saobraćajnu nezgodu. Rad je pokazao da raspolaže potencijalom i da može doći do svojih ciljeva, a to je da funkcionišemo kao pravi sportski kolektiv, kaže Petrović.