Tendeciozno suđenje Jovanovića na meču Radnički – Voždovac (2:1) na Čairu (video)

Fudbaleri Radničkog slavili su juče sa 2:1 u meču 4. kola Superlige Srbije protiv ekipe Voždovca.

Ono što ostavlja gorak ukus jeste tendenciozno suđenje sudije Srđana Jovanovića koji je u 90. minutu dosudio penal za ekipu Voždovca. Videlo se u snimku da penala nije bilo, odnosno da je igrač gostiju Aleksandar Jevtić sam pao u šesnaestercu domaćeg tima. Radnički je u ovom slučaju oštećen. Ono što se najviše stavlja na teret ekipe sa Čaira jesu penali koji se dosuđuju u korist Nišlija, a kada je situacija obrnuta u korist protivničkog tima kritike javnosti su izostale.

Takođe, Jovanović je utakmicu produžio tri minuta, a u četvrtom minutu nadoknade ponovo je dosudio kazneni udarac u blizini šesnaesterca za goste, koji su bili u prilici da iz te situacije ugroze gol Petrovića, a tendeciozno navlačenje na ‘vodenicu’ gostiju je ponovo prošlo bez kritika javnosti, dok bi, u slučaju da je situacija bila takva u korist Radničkog sada saopštenje izdali pojedini klubovi, a na društvenim mrežama bi ‘navijači’ osuli drvlje i kamenje protiv Radničkog. Ovako, sve je prošlo tiho bez komentara javnosti. Da li je bio penal za Voždovac možete da pogledate na 2.58 u video isečku koji se nalazi ispod.