Trijumf „Želje“ u Kragujevcu

RK_Železničar_NišRukometaši Železničara uspešno su startovali u nastavku sezone. Oni su u derbi meču 15. kola savladali u Kragujevcu ekipu Radničkog rezultatom 24 : 23.

Nišlije su do 20 minuta prvog poluvremena dominirale na terenu, bilo je 5 : 0, nešto kasnije 11 : 4. Međutim,usledila je serija domaćih koji do kraja prvog dela hvataju priključak – na odmoru 12 : 11 za goste. U nastavku je vladala rezultatska klackalica, a u samom finišu Nišlije su bile spretnije i skoncentrisanije, pa su na kraju zasluženo slavile.

„Želju“ su do pobede predvodili Boban Živković i Stefan Radoničić sa po 5 postignutih golova, 4 je dodao Bojan Stefanović. Kod Kragujevčana najefikasniji je bio Ivan Šmigić sa 6 golova.

Ovom pobedom niški tim zadržao je čelnu poziciju u Super ligi, a u narednom kolu u hali Čair gostuje Kolubara iz Lazarevca.