U burnom meču Radnički i Partizan podelili bodove 2:2

Posle burnog meča na Čairu u Nišu, Radnički i Partizan su podelili bodove – 2:2. Strelci su za Radnički bili Haskić (35 minut) i Stojanović 46, a za Partizan Nikolić(79) i Miletić (86). Oba kluba su imala po 20 bodova, a sada imaju po bod više. Radnički ostaje na drugom mestu na tabeli, a treći je Partizan.

haskić mposle postignutog prvog gola za Radnički

Nišlijama je sve išlo od ruke u prvom poluvvremenu dok su igrali otvoreno i hrabro. Odmah posle datog gola u drugom poluvremenu su se povukli i po tradiciji protvnik je izjednačio, a mogao je i da pobedi.

Biće govora o penalu koji Mažić nije dosudio za crno bele u 36. minutu, ali i o poništenom golu pri kraju meča kada je glavom loptu u okvir smestio Mitrović.

Utakmica je bila interesantna, a 60 odsto vremena u meču lopta je bila u nogama Partizanovih igrača. Akteri na terenu su pokazali maksimalnu korektnost prema protivnicima.

Ovaj duel počeo je minutom ćutanja u čast preminulog dečaka Drušana Todorovića, a Miletić je gol na Čairu posvetio ovom dečaku.

Miletićeva poruka

Prvu priliku na utakmici stvorio je domaći tim. Odlično je po levoj strani prošao Lazar Ranđelović, čiji je udarac iskosa sa leve strane uspeo da zaustavi Vladimir Stojković. Sjajan fudbal u prvih pet minuta. Partizan je uzvratio dobrom šansom preko Aleksandra Šćekića, ali je njegov udarac otišao pored gola.

S. Dokić (klik za uvećanje)

Radnički je došao do prednosti u 35. minutu, sjajno je glavom sa šest metara loptu u mrežu zakucao Haskić, nakon odličnog centaršuta Stojanovića – 1:0.

Odmah na startu drugog poluvremena Radnički je povećao prednost na ovom susretu. Grešku Nemanje G. Miletića koji se okliznuo iskoristio je Ranđelović koji je uzeo loptu izašao sam ispred Stojkovića, a onda dodao usamljenom Stojanoviću kome nije bilo teško da je ubaci u praznu mrežu – 2:0. Odmah posle primljenog gola Partizan je krenuo da napada ka golu Nišlija. Pokušao je Rikardo ikskosa sa leve strane, ali je lako to odbranio golman Radničkog.

Pokšavao je izmenama dodatno da razmdra ekipu Mirković, poslao je na teren Nikolića i Uroševića, ali ni oni nisu doneli neki veliki preokret u igri Partizana. Crno-beli su bili primorani da odstupaju od svog šablona igre kratkih pasova, pa su najviše pokušavali dugim loptama, tražeći Gomeša, koji nije uspeo da dobije te duele u većini situacija.

Onda nastupa pritisak partizana gde Nikolić prima loptu i polulobom savladava Ristića. Beogradski klub tu nije stao, a Radnički se povukao i „čuvao rezultat“ što se ugvek pokazalo kao loš potez. Partizan je izjednačio u 86 minutu, a strelac je bio Miletić. meč je bio produžen pet minuta. Radnički je imao priliku kada je Stojanović dobio loptu i mogao da šutne, ali je bio izblokiran.

RADNIČKI NIŠ: Ristić – Todorovski, Pankov, Bondarenko, Stanković, Crnomarković, Drinčić, Stojanović, Ranđelović – Haskić, Grbić.
PARTIZAN: Stojković – N. R. Miletić, Marković, Valijente, N. G. Miletić – Zdjelar, Šćekić – Janković, Pantić, Zakarić – Gomeš.