Vaterpolisti Srbije lako do pobede protiv Crne Gore

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je sinoć u Nišu Crnu Goru sa 7:4 (2:0, 2:2, 2:1, 1:1) u drugom kolu Grupe A Svetske lige.

Srbija je protiv Crne Gore u Nišu nastupila bez Dušana Mandića, ali je i pored njegovog izostanka zbog problema s ušima, ekipa Dejana Savića od početka meča kontrolisala situaciju u bazenu.

Nakon uvodnih nekoliko minuta bez gola, Srbija je povela preko Filipa Filipovića, a već u sledećem napadu pogodio je i Stefan Mitrović. Na početku druge četvrtine Miloš Ćuk doveo je svoju ekipu do tri gola prednosti, ali je Crna Gora uspela da uzvrati pogocima Aleksandra Ivovića i Bojana Banićevića.

Srbija je s dva vezana gola Srđana Aleksića u finišu prvog poluvremena i na početku treće četvrtine ponovo došla do tri gola prednosti, a potom je za Crnu Goru pogodio Marko Petković.

Evropski i olimpijski šampioni utakmicu su prelomili u finišu treće i na početku četvrte deonice golovima Ćuka i Aleksića iz kontri. Crna Gora je do kraja susreta samo uspela da ublaži poraz.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Aleksić s tri gola, a Ćuk je dodao dva.

Srbiji je ovo druga pobeda u Svetskoj ligi, dok Crna Gora i Rumunija imaju po jedan poraz. Ekipa Dejana Savića narednu utakmicu u Svetskoj ligi igraće 13. februara protiv Rumunije.