Bod za Nišlije na „Karađorđu“

U derbiju 29. kola Superlige Vojvodina i Radnički podelili su bodove. Krajnjim ishodom svakako mogu da budu zadovoljnije Nišlije, jer su osvojile vredan bod na „Karađorđu“ i to u meču u kojem je Vojvodina imala nešto više prilika za gol. Ipak, u Radničkom su se držali devize da cilj opravdava sredstvo, niški tim je odigrao „na rezultat“ i doneo je vredan bod iz Novog Sada.

U odnosu na meč sa Partizanom, trener Nišlija Milan Rastavac nije uvrstio u tim povređenog Anida Travančića, umesto koga je od prvog minuta zaigrao Marko Mrkić, a sa druge strane, strateg Vojvodine Aleksandar Veselinović ostavio je na klupi Dejana Melega, strelca osam golova u ovoj sezoni. I uvodni minuti protekli su gotovo bez ijednog uzbuđenja. Novosađani su pokušavali da ovladaju terenom, ali napadačka linija Radničkog od početka je pritiskala odbrambene fudbalere Vojvodine i onemogućavala domaćinu da razvije svoju prepoznatljivu igru.

A onda, između 16. i 22. minuta, Novosađani su nekoliko puta ozbiljno ugrozili gol Nišlija, ali je u svim situacijama golman Bojan Zogović sjajno reagovao. Najbolju šansu je propustio Filip Malbašić u 22. minutu, a sjajno mu je pripremio Knežević, koji je načinio dar-mar po desnom boku, idealno pronašao svog saigrača, koji je bio u odličnoj prilici, šutirao, ali Zogović je sjajno reagovao. U 22. minutu golman Nišlija je ponovo bio briljantan. Vukasović je šutirao sa gotovo 35 metara, ali lopta je imala čudan let, a onda je iznenada „propala“, ali Zogović se nije dao prevariti. Paradom unazad uspeo je da je vrhovima prstiju dohvati i izbaci u korner.

Radnički je igrao strpljivo, ali sve do 34. minuta nije imao nijedan šut u okvir gola, a onda su Nišlije izvele odličnu akciju, Kojić je ušao u šesnaesterac, nepropisno je startovao Planić, a sudija Široki, koji je bio na tri metra od mesta prekršaja, momentalno je pokazao na belu tačku. Loptu je na kreč namestio Marko Mrkić i postigao svoje deveti gol u ovom prvenstvu za vođstvo Nišlija-0:1.

No, samo pet minuta kasnije, Vojvodina je izjednačila. Najbolji pojedinac u redovima Novosađana na ovom meču Filip Knežević je bio inicijator lepe akcije Novosađana, Babić je centrirao sa desnog boka, lopta je jedno dva metra išla paralelno sa gol linijom, došla do Trujića, koji se malo poigravao, a onda je ubacio u mrežu za 1:1.

Osokoljeni pogotkom, Novosađani su u finišu poluvremena žestoko pritisli Nišlije, pa se u 43. minutu Paločević našao u šansi, ali je Vojvodina dobila samo korner, a u zaustavnom vremenu Vukasović je sa ivice šesnaesterca gađao dalji ugao, ali je bio neprecizan. Na odmoru je bilo 1:1.

U nastavku utakmice, prvi je zapretio Radnički i to iz prekida u 50. minutu. Saša Stojanović je šutirao sa oko 25 metara, ali preko gola. No, inicijativa je potom prešla na stranu domaćeg tima i, pet minuta kasnije, Vojvodina je imala dobru šansu. Posle jednog dubinskog pasa, Knežević je primio loptu, ali je otišao suviše udesno, šutirao gotovo iz „mrtvog“ ugla, u bliži ugao, ali Zogović je ponovo bio na visini zadatka. U 68. minutu ponovo je Vukasović oprobao svoj odličan udarac, golman Radničkog je još jednom pravovremeno intervenisao.

Nišlije nisu puno rizikovale u igri, trudile su se da što bolje zatvore prilaze svom golu, a povremeno su imale problema sa korpulentnim Trujićem, koji je igrao dosta agresivno, ali nije uspevao da konkretno ugrozi gol Nišlija. Imala je Vojvodina nekih poluprilika, međutim, kako se meč bližio kraju, sve je manje bilo uzbuđenja. U 85. minutu, pokušao je Meleg iz prekida sa oko 27 metara, ali je ta lopta bila lak plen za Zogovića. Radnički je igrom pokazivao da je zadovoljan rezultatom, niški tim se trudio da potroši minute i u tome je i uspeo.

Poslednje uzbuđenje videli smo u 93. minutu, kada je, nakon prodora i centaršuta Antića, Meleg zatresao mrežu Nišlija, ali se u toj situaciji poslužio rukom, pa je sudija Široki pokazao slobodan udarac u korist Radničkog, što je izazvalo nezadovoljstvo domaćih, ali arbitar je uskoro pokazao na centar za konačnih: Vojvodina-Radnički 1:1.

Rastavac: Možemo da budemo zadovoljni

Trener Radničkog Milan Rastavac nam je odmah nakon meča dao svoje viđenje duela u Novom Sadu:

Mislim da smo i mi i Vojvodina prikazali dobar fudbal i da je utakmica opravdala epitet derbija. Za protivnika smo imali ekipu koja zna da igra fudbal, koja je to i pokazala, a mi smo uspevali da ih ugrožavamo, ali ne u onoj meri u kojoj smo to želeli. Za nešto više, falilo je malo kuraži. No, objektivno, ovo je bilo teško gostovanje i mislim da možemo da budemo zadovoljni-rekao je Rastavac, odmah nakon utakmice u Novom Sadu.

SUPERLIGA SRBIJE: VOJVODINA-RADNIČKI 1:1 (1:1)