Bod za prekid loše tradicije

Radnički je prekinuo neprijatnu tradiciju u Čačku. U meču koji je završen bez golova, kiša je bila u centru pažnje. Pljusak na početku drugog poluvremena u potpunosti je upropastila fudbal, pa je krajnji rezultat direktna posledica vremenskih uslova. Na posletku, 0:0 je rezultat koji u ovom trenutku odgovara i jednom i drugom timu.

160811-radnicki

U uvodnih dvadesetak minuta nismo videli gotovo ništa! Na terenu je bilo ravnopravno, s tim što su igrači Borca bili mnogo agresivniji, a iole tečniji napad Radničkog prekidan je faulom na sredini terena. Upravo su iz prekida Nišlije uputile i prve šuteve na gol. No, najpre je Poparin udarac sa 30 metara pogodio Draškovića, a minut kasnije, Pavkov je pokušao sa dvadesetak metara iz „slobodnjaka“, ali je njegov šut završio iznad prečke.

Prvu ozbiljniju akciju Čačani su izveli u 26. minutu. Vladimir Guma Bogdanović, prošlogodišnji igrač niškog tima, lepo je pronašao Jovanovića na desnoj strani, ali mu je Stanković „ušao u šut“ i izblokirao ga. Minut kasnije, Bogdanović je šutirao sa 30 metara, jako, ali pravo u Konovalova, koji je izboksovao loptu, a potom su se domaći igrači spetljali.

U 35. minutu najizglednija šansa za Čačane. Marčić je skinuo loptu sa noge Radošu Bulatoviću, prosledio do Azamoe, koji je šutirao sa 16 metara, ali je lopta zakačila sudiju Brdara, promenila pravac i završila u golautu. Nišlije su odahnule.

U finišu poluvremena, Popara je izveo slobodan udarac, stvorila se gužva u šesnaestercu domaćeg tima, ali je Maslać bio priseban i glavom izbacio loptu ka sredini terena. Poslednje uzbuđenje u prvih 45 minuta izazvao je šut Maslaća sa desne strane, ali je Konovalov bio siguran u intervenciji.

Borac je nešto agilnije ušao u nastavak utakmice, a već posle pet minuta počela je jaka kiša, uz vetar, pa su otežani uslovi za bolji fudbal. Uglavnom se igra odvijala na sredini terena, a u 56. minutu Rastavac je posegnuo za prvom izmenom, pa je umesto Dušana Živkovića ušao Saša Stojanović, koji je zauzeo svoje mesto u sredini terena, a Popara je delovao po desnom boku.

Kako je meč odmicao, pritisak Borca je bivao sve ozbiljniji, ali bez ozbiljnije šanse. Teško je bilo, po klizavom terenu, organizovati neku smisleniju akciju, pa su prekidi bili najbolje prilike. U 64. minutu Borac je izveo dva uzastopna kornera, ali je odbrana Radničkog bila na visini zadatka.

U poslednjih 15 minuta uslovi za fudbal bili su nemogući, na ivici regularnosti. Teren je bio poplavljen, zaista je nemoguće bilo izvesti bilo kakvu akciju. Ipak, Čačani su u 89. minutu uspeli da zaprete preko Jovanovića, ali je Krstić faulom sprečio njihovu akciju koja je pretila da bude opasna. U zaustavnom vremenu, Borac je još jednom pripretio, ali je Stanković otklonio opasnost nakon što se Radoš Bulatović okliznuo ispred šesnaesterca.

Ostalo je 0:0, Borac je osvojio prvi bod, Radnički sa sedam bodova na svom kontru dočekuje nedeljni derbi sa Zvezdom.

Rastavac: Nastavili žetvu bodova…

Posle utakmice, trener Nišlija Milan Rastavac bio je podeljenih osećanja:

160811-radnicki-pressČestitao bih igračima i jedne i druge ekipe, ponašali su se u okvirima fer-pleja. Borba za bodove je bila očigledna od prvog minuta, mi sa našom idejom nismo došli do pas igre kojoj smo težili. U drugom poluvrmenu, pljusak je onemogućio bilo kakav pokušaj da nešto bitnije promenimo, mada smo dobro DSC08453počeli. Nisam ni zadovoljan, nisam ni nezadovoljan! Trebalo je prilagoditi se ovakvim uslovima. Dobro je što smo nastavili da osvajamo bodove, a sada nas očekuje praznik fudbala i duel sa Crvenom zvezdom-rekao je strateg Nišlija na konferenciji za novinare.

Njegov kolega sa klupe Borca bio je sličnog razmišljanja:

U prvom poluvrmenu obostrano oprezna, taktička utakmica. S obzirom da prvi put igramo u ovakvom sastavu, protiv jako dobrog rivala kakav je Radnički, logičan je bio naš oprez. U drugom poluvremenu smo hteli da sa iskusnim Kostićem i Mihajlovićem ugrozimo gol Nišlija, ali vreme to nije dozvolilo. Igralo se sa željom i motivacijom kao da su uslovi bili normalni, ali oni to apsolutno nisu bili. Mi se dižemo i verujem da dolaze bolji dani za Borac-rekao je trener Čačana Ljubiša Dmitrović.

BORAC – RADNIČKI NIŠ 0:0Stadion Gradski Čačak