Dramatično: Trojicki doneo prvu pobedu Srbiji protiv Rusije 3:2 (6:4, 6:7, 6:3,1:6, 7:6)

Viktor Trojicki doneo je prvu pobedu reprezentaciji Srbije u Dejvis kupu u meču sa Rusijom koji se igra u niškoj hali Čair. Trojicki se pošteno namučio sa Rusom Karenom Kačarevim u izuzetno dramatičnom meču (6:4, 6:7, 6:3,1:6, 7:6).

Kačarev je izuzetno servirao, ali i grešio. Zato je bilo teško igrati ovakav meč, ali najvažnije je da smo pobedili, rekao je na kraju meča Trojicki.

Viktor Trojicki (klik za uvećanje)

Srpski teniser je prvi set, a onda je došao maratonski drugi set koji je trajao više od sat vremena. Troicki se u početku malo opustio tako da je Kačarov poveo sa 3:0 u gemovima. Srpki teniser je presabrao redove i izjednačio 4:4. Onda je usledila lavovska boraba opba tenisera. kačarev je posle serije sjajnih vinera dočekao svojih pet minuta i u taj brejku odneo pobedu sa 7:6. Trojicki je u ovom setu imao četiri duple greške koje do0voljno govore o trenutnoj dezorjentisanosti srpskog tenisera.

Treći set je takoreći Trojicki dobio bez poteškoća 6:3. Kačarev je posle drugog seta „pao“ tako da je Trojicki imao devet vinera koji su Srbiji doneli rezultat 2:1 u setovima.

U četvrtom setu, Kačarev briljira, a Trojicki igra traljavo nekoliko ključnih poena i Rus vodi 5:1. Trojicki i ne pokupšava da stigne neke lopte, a izgleda zbog povrede butnog mišića leve noge koji mu zadaje dosta problema u meču. Između trećeg i četvrtog seta Trojicki je bio pod tretmanom fizioterapeuta. Potom i Kačarev dobija grč, ali ne sme da traži pomoć lekara te sam nekako rešava problem. terenska inicijativa je na strani Viktora, ali ipak Rus asom dolazi do rezultata 2:2 u setovima.

U krajnje dramatičnom petom setu, Trojicki je dobio u taj breku 7:5, a gubio je sa 4:0 tako da je krajnjim naporima snage doneo prvu pobedu na Dejvis kupu reprezentaciji Srbije.

U subotu od 15 sati igraju dublovi, a tandem Viktor Troicki – Nenad Zimonjić suprotstaviće se paru Andrej Kuznjecov – Konstantin Kravčuk.

Trećeg dana takmičenja, u nedelju od 14 sati Novak Đoković nastupa protiv Karena Hačanova. Posle ovog je meč Troickog i Medvedeva.