Drugi dan Kupa Koraća: Partizan lagano do polufinala, Vojvodina stotkom iznenadila prošlogodišnjeg finalistu

U meču Partizana i ekipe Hercegovca nije bilo iznenađenja. Favoriti, košarkaši Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Koraća gde ih iščekuje Vojvodina. Hercegovac je i pored poraza pružio dobru borbu u prvom poluvremenu, a ekipa iz Gajdobre je u nekoliko navrata i vodila.

Obe ekipe šuterski nisu dobro otvorile meč, pa je u prvih 10 minuta igre rezultat bio 14:13 za crno-bele. Na početku druge četvrtine ekipa Hercegovca vodila je sa 18:14, ali je Partizan preuzeo kontrolu i poveo sa 28:23. Partizan je na poluvreme otišao sa osam poena prednosti koju su do kraja meča nastavili da povećavaju.

U drugom poluvremenu je već bilo jasno da debitant ne može da priredi iznenađenje i dođe do pobede, dok su igrači Partizana samo povećavali stečenu prednost, da bi finalni rezultat bio 92:67.

Crno-bele do ubedljivog trijumfa predvodio je Tristan Vukčević sa 15 poena, Balša Koprivica imao je 13 poena i 14 skokova, Zek Ledej 12, Aleksa Avramović i Frenk Kaminski po 11.

Za Hercegovac su se istakli Dragan Marić i Miloš Dimić koji su postigli po 14 poena.

Još jedno iznenađenje, Mega ispala od Vojvodine

Ekipa iz Novog Sada je u trećem četvrtfinalu pobedila Megu sa 100:92, i protiv Partizana će se boriti za finale Kupa.

Novosađani su u meč ušli sa više energije i poveli sa 18:11. Trojkom Ašćerića Vojvodina je otišla na 14 poena razlike pa je trener Mege bio primoran da traži tajm-aut. U drugoj četvrtini prednost je nastavila da raste, a zahvaljujući koševima Kaningema, Rakićevića i Ašćerića, Vojvodina je u jednom trenutku imala 23 poena razlike. Posle prvog poluvremena rezultat je bio 57:38, za Vojvođane.

U drugom poluvremenu je bilo potrebno da se pored razigranih Plavšića i Đurišića probude i ostali igrači Mege kako bi imali bilo kakve šanse. Iljasoglu je trojkom približio Megu na 13 razlike, a nakon 30 minuta Vojvodina je povela sa 86:68 trojkom Savića sa pola terena u poslednjoj sekundi. Vojvodina je izdržala kasni nalet Mege i slavila sa 100:92.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Ašćerić sa 22 poena, a kod poraženog tima Plavšić i Đurišić su prebacili 20 poena.

Partizan u petak od 21 sat igra polufinale protiv Vojvodine, a istog dana, od 17 sati igraju Crvena zvezda i Čačak 94.