Fudbaleri Radničkog odigrali nerešeno sa ekipom Dinama u Brestu

Fudbaleri Radničkog su iskoristili prvenstvenu pauzu kako bi se predstavili na internacionalnoj sceni. Nakon prošlogodišnje turneje po Kini, „Real sa Nišave“ ovog puta su gostovali u Belorusiji.

radnicki

Rival niškog superligaša bio je Dinamo iz Bresta, osmoplasirani tim Premijer lige Belorusije. Trener ekipe je Segej Kovalčuk, dok u ekipi preovlađuju domaći fudbaleri, uz trojicu fudbalera iz Gane, jednog Argentinca, Rumuna, Nigerijca i fudbalera iz Obale Slonovače.

Vodjstvo niškom timu u završnici prvog poluvremena doneo je Miloš Radivojević sjajnim golom sa oko 30m. A da se domaćini ne obrukaju na svom terenu pobrinuo se Miloš Petrović autogolom u 81.minutu, pa je današnji meč,koji je u potpunosti opravdao epitet „prijateljski“ okončan rezultatom 1:1.

Fudbaleri Radničkog igrali su u sastavu: Bajić, Petrović, Ignjatović, Radivojević,Stanković, Stanojević, Jovanović, Arsić,Živković, Pavkov, Mrkić. Igrali su još i Kojić, Apostolović, Ivanov, Kartal, Isajev i Mordatenko.

Nišlije sutra sleću u Beograd u popodnevnim časovima, odakle sledi povratak u Niš i pripreme za predstojeći meč 12. kola Superlige Srbije u kojem će ugostiti Bačku na Čairu.

Upravo je iz Dinama na Čair stigao Ramazan Isajev, napadač, koji je debitovao za Radnički ovog vikenda protiv Novog Pazara.