Fudbaleri „Reala“ se dvoumili da li da odu na meč ili ne – poraz od Novopazaraca

Fudbaleri niškog „Radničkog“ nisu primili obećane plate tako da je polazak u Novi Pazar kasnio pola sata jer su se igrači dvoumili da li da uđu ili ne u autobus. Ipak su odlučili da istrče na megdan ekipi Novog Pazara gde su dali svoj maksimum da ubeleže pozitivan ishod. Do njega ipak nisu došli. Golom Novopazarca Trtovca u 67. minutu, Radnički je poražen sa 1:0. Očigledno da je u ovom 12. kolu Super lige, niškom timu zazvonio alarm da nekako počnu da se rešavaju ogromni novčani problemi koji po poslednjim izjavama iznose oko 1,5 miliona evra.

Novi-Pazar

Start meča doneo je stihijske napade za domaću ekipu prvo je Protić prošao po levoj strani i poslao loptu Radivojeviću, njegov šut završio je pored stative. Tri minuta kasnije, u šestom Vusljanin je ukrao loptu na sredini terena, poslao je Damjanoviću u šesnaesterac, gde je briljirao Aleksandar Jovanović golman Nišlija.

Četrnaest minuta čekao je Radnički svoju prvu šansu, Apostolović je uplesao u kazneni prostor Pazaraca, gde je Zečević krajnjim naporom spasao gol svog tima.

Kako se bližio kraj poluvremena Radnički se skoncentrisao na odbranu svog gola u određenim momentima igrači Milana Rastavca branili su se sa 11 fudbalera. Uz sporadične pokušaje Stefana Aškovskog koji nekoliko puta nije najbolje reagovao igrao se miran fudbal u nastavku.

Tako je bilo sve do 67. minuta kada je Jasmin Trtovac iskoristio jednu u nizu šansi kako bi matirao do tada sjajnog Jovanovića. Vusljanin je izveo korner a najviši u redovima domaćih bio je Trtovac koji je postavio na kraju konačnan rezultat 1:0. Dva minuta pre kraja Radnički je preko Pejčića imao priliku da izjednači ali je Zečević ponovo bio na mestu.

Odluka da igra ovaj meč bez klasičnog napadača na kraju je koštala Radnički prvog poraza još od 17. jula kada je Radnički poražen na gostovanju Borcu u Čačku.