Fudbalski fijasko u Nišu: Radnički doživljava poraz za porazom i suočava se s teškom borbom za opstanak

Stanje na stadionu Čair dostiglo je novo dno juče uveče, kada je Radnički iz Niša pretrpeo poraz u četvrtfinalu Kupa Srbije. Vojvodina iz Novog Sada pobedila je domaćina rezultatom 1:0 (1:0), čime je Radničkom nanet još jedan težak udarac i ostavljena nada samo u borbu za opstnak u plej-autu Superlige.

Utakmica je odigrana pred malobrojnim gledaocima, što samo svedoči o razočaranju navijača i rastućem nezadovoljstvu prema trenutnoj situaciji u klubu. Pored toga, građani Niša bili su veoma nezadovoljni zbog blokade saobraćaja u kvartu oko stadiona, što je samo pojačalo tenzije u vezi sa lošim rezultatima kluba.

Nemanja Nikolić, igrač Vojvodine, postigao je jedini gol u 43. minutu, izigravši odbranu Radničkog i lobujući golmana Rosića. Iako je Vojvodina imala šansu da udvostruči prednost u sudijskoj nadoknadi vremena, penal je promašen.

Ovaj poslednji poraz naglašava ozbiljnost situacije u kojoj se Radnički trenutno nalazi, a ekipa će morati da uloži sve napore kako bi izborila opstanak u elitnom takmičenju.

Utakmica je započeta minutom ćutanja u znak sećanja na nedavnu tragediju u osnovnoj školi u Beogradu.

Gradjanin.RS (foto: FK Radnički Niš)